Ezt olvasta már?


Tizenegy előadás a Komlói Amatőr Színházi Találkozó versenyprogramjában

Tizenegy produkciót válogattak be a május 31. és június 3. között megrendezendő Komlói Amatőr Színházi Találkozó (KASZT) versenyprogramjába - hangzott el a mecseki városban tartott szerdai sajtótájékoztatón.

A seregszemle fővédnöke, Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár kiemelte, hogy a KASZT lebonyolításához idén a tavalyi támogatási összeg dupláját, 10 millió forintot biztosít az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkársága, további 4,5 millió forintot a Nemzeti Kulturális Alap miniszteri kerete, valamint 600 ezer forintot a Magyar Alkotóművészeti Nonprofit Kft.

A minőségi vidéki kulturális fesztiválok támogatására - külön költségvetési soron - idén 750 millió forint áll rendelkezésre, ami háromszorosa a 2016-os keretnek - emlékeztetett az államtitkár.

A komlóiak büszkék lehetnek arra, hogy a KASZT a legnagyobb magyar nyelvű amatőr színházi fesztivállá vált - hangoztatta a térség - újraválasztásáért induló - fideszes országgyűlési képviselője utalva a seregszemle telt házas látogatottságára.

Hoppál Péter egyúttal méltatta a Pajtaszínház Program eredményeit is, kiemelve, hogy az amatőr színjátszás olyan településeken vert újra gyökeret, ahol korábban jelentős hagyományai voltak.

Az idei versenydarabokat több mint 80 produkcióból választották ki - mondta Pataki András, a Soproni Petőfi Színház igazgató-főrendezője, a KASZT fesztiváligazgatója.

A celldömölki Soltis Lajos Színház Shakespeare Szentivánéji álom című darabjával, a komlói Súgólyuk Színház Michael Frayn Még egyszer hátulról című komédiájával lép fel a fesztiválon. A győri Rév Színház és az inárcsi KB35 közös produkciójában Shakespeare Othellója lesz látható, az érmihályfalvai Móka Színjátszókör Molnár Ferenc Az ördög, a pápai SK Társulat pedig Gogol Egy őrült naplója című művét játssza.

A székesfehérvári Szabad Színháztól Hubay Miklós Római karneválját, a veszprémi Alig Színpadtól Egressy Zoltán Nyár utca végállomás című darabját, az inárcsi KB35 együttesétől a Ti, mint én című produkciót, a körmendi Kastélyszínháztól Alessandro Baricc Novecentóját, a pécsi Escargo Hajója csoporttól Maros András Büntetőjét, az ikervári Rába(p)Art Társulattól pedig Jack London Osztozkodás című alkotását válogatták be a versenyprogramba.

Fajcsi Ferenc, a komlói Súgólyuk Színház rendezője, a KASZT főszervezője jelezte, hogy a fesztivál rendezvényei idén is ingyenesek. Az off-programok közül kiemelte a Súgólyuk Színház és a komlói 40+ zenekar közös előadását, a The Blues Brothers című musicalt, valamint Varga Miklós, Rudán Joe és Kalapács József fellépését.

Polics József (Fidesz-KDNP) polgármester azt hangsúlyozta, hogy a KASZT-ot idén már nem a Pécsi Országos Színházi Találkozó off-programjaként, hanem önálló, kiemelt fesztiválként rendezik meg. A kormány törekvésével összhangban minél több embert szeretnének bevonni a minőségi kultúra fogyasztásába - tette hozzá.

A szervezők az MTI kérdésére közölték, hogy a tavalyi KASZT versenyprogramjait 2410 néző látta, az off-programokkal együtt pedig mintegy négyezer érdeklődőt vonzott az esemény.

 








Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Légicsapás ért több iráni atomlétesítményt

Izraeli-amerikai légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében - közölte pénteken az Iráni Atomenergia...

Újabb ország korlátozná a közösségi oldalakat a fiatalok számára

Már nem csak a technikai szabályozásra mennek rá.

Rendkívüli helyzet állt elő hajnalban Izraelben – váratlan helyről észleltek rakétát

Izrael szombat hajnalban olyasvalamit észlelt, amit eddig nemigen.

A legmenőbb húsvéti városnézős outfitek

Egy városnézős napon a stílus és a kényelem kéz a kézben kell, hogy járjon. Nézzük, idén milyen sikkes szettekben élvezheted az...

Videóra vették, ahogy a bálnák szüléskor körbefogják a bálnaanyát, és bábaként világra segítik az új életet

Lenne mit tanulnunk ezektől a különleges vízi emlősöktől a közösségről és összefogásról.

2026-os SZJA-kedvezmények: így maradhat több pénz a zsebedben

2026-ban több fontos változás is érinti a személyi jövedelemadót, és ezek sokaknak komoly anyagi előnyt jelenthetnek.

Trautmann Balázs: Ha elfogyna a nyugati segítség, akár puszta kézzel is harcolnának az ukránok

Bár még sehol nem érte őket atrocitás, mégis azt érzi, valami megváltozott Ukrajnában az elmúlt időszak ukránellenes kormányzati...

Kimi Antonelli kezdte az élen a szombati napot, a Ferrari beérte a McLarent az időmérőre

A vb-címvédő Lando Norrisnak a pénteki nap után újfent technikai gondjai adódtak.

Ezzel az olcsó konyhai eszközzel megmentheted a növényeid

Egy egyszerű trükkel megmentheted a páfrányok életét: szemeteszsák lehet a megoldás a növény élettartamának meghosszabbítására.

Itt az ítélet, ez vár Boráros Gáborra

Szerda délután vették őrizetbe az apukát. Boráros Gábort bűnösnek találták.

0

Sport

A felcsúti éjszakában kapott pofont Magyarország Izraeltől

Kedden az ukránok elleni – jóval fontosabb – meccs következik.

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Kenderesi megrázó vallomással tért vissza, miközben már csak önmagán nevet

Visszatért Kenderesi Tamás a képernyőre, teljesen megváltozott.

A kétszeres világbajnok megtanította kesztyűbe dudálni az ötszöröst

Hőségszünet volt, pedig csak 15 fokot mértek a stadionban.

Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa

A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.

Marco Rossi Arne Slotról: Elvárnám, hogy ő se szóljon bele az én munkámba

Az AEK Athén támadója már el is hagyta az edzőtábort.

Csalást kiáltanak az írek, akik a kórházba került játékosuk miatt is aggódnak

Az írek hiába vezettek 2-0-ra Csehországban, tizenegyesekkel a hazaiak jutottak tovább.

Varga Barnabás az AEK kérésére hagyta el a válogatott edzőtáborát egy görög lap szerint

Labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában szombaton 18 órakor a szlovén, kedden 19 órakor a görög válogatottal játszik.

A szlovén szövetségi kapitány ámulatba esett a Puksás Arénától: "A magyar csapat kiváló, ennek ellenére jó eredményre számítok"

Bostjan Cesar szövetségi kapitány számára saját bevallása szerint különleges lesz szombaton a magyarok elleni barátságos mérkőzés, mert ezen debütál a szlovén labdarúgó-válogatott élén.

0
0

Bulvár

Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen

Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.

A szlovák rendőrség hazaárulás gyanújával indított vizsgálatot Robert Fico ellen

A szlovák rendőrség több súlyos bűncselekmény gyanújával vizsgálja Robert Fico miniszterelnököt, Orbán Viktor közeli szövetségese alatt forrósodik a talaj.

Ne edd meg, ha ilyet vettél az ALDI-ban: vastagbélgyulladást okozhat ez a konyhai alapanyag

Ne használd fel a vasárnapi ebédhez: veszélyes fertőzés gyanúja miatt hívtak vissza egy konyhai alapanyagot.

Elaludt a 6-os villamoson a nő: ami a Széll Kálmán téren történt ezután, azért ezt a nőt és férfit keresik

A II. kerületi rendőrök a lakosság segítségét kérik. Egy videót is közzétettek: ezt a nőt és férfit keresik. Felismered őket?

Ez a 3 csillagjegy lesz a legszerencsésebb áprilisban

Az év legszeszélyesebb hónapja nem mindenkinek hoz egyforma szerencsét, de három csillagjegy most különösen kedvező időszak elé néz. Számukra ez a hónap akár sorsfordító lehet.

Donald Trump tízezer katonát küldhet a Közel-Keletre, Irán egymillió emberrel készül az invázióra

A Fehér Ház szerint az amerikai elnök „kész elszabadítani a poklot”.

0