Ezt olvasta már?


Politikai ügy lett a magyar-angol meccsből

Nem ért véget a magyar-angol vb-selejtező a pályán, politikai ügy lett a meccsből. Az angolok szerint ugyanis a mérkőzés alatt rasszista inzultusok érték a játékosaikat. Boris Johnson brit miniszterelnök elfogadhatatlannak nevezte a történteket. Szijjártó Péter erre azt mondta, hogy kettős mérce a sportban sem elfogadható.

A miniszter emlékeztetett rá, hogyan viselkedtek az angol szurkolók az olaszok elleni Eb-döntőn. A csütörtöki meccs kapcsán a Magyar Labdarúgó Szövetség vizsgálatot indított – hangzott el az M1 Híradójában.

Megtapsolták az angol himnuszt a magyar szurkolók a Puskás Arénában a szerdai világbajnoki selejtezőn. A szigetország focistái azonban kritizálták a magyar szurkolók viselkedését. A brit miniszterelnök a brit sajtóban megjelent cikkek után védelmébe vette az angol válogatottat, és vizsgálatot sürgetett.

Az Európa-bajnokság döntője előtt a Wembley stadionban készült videóval reagált Szijjártó Péter a magyar drukkerek viselkedését érő bírálatokra; a felvételt a külgazdasági és külügyminiszter pénteken tette közzé a közösségi oldalán.

Az angol játékosok panaszkodnak a csütörtöki „ellenséges budapesti hangulat miatt" – írta posztjában a miniszter, hozzátéve: az angliai felvételen az olasz himnusz alig hallható az angol szurkolók füttykoncertje közepette. Akkor is nyilatkoztak vajon hasonlókat? – tette fel a kérdést Szijjártó Péter.

„Minden tisztelettel a miniszterelnök úr irányában mondom, hogy szerintem egy ilyen súlyos kérdésben a kettős mérce alkalmazásától végre el kellene tekinteni” – mondta a külügyminiszter.

A kettős mérce alkalmazása sem a politikában, sem pedig a sportban nem elfogadható ezt pedig a brit miniszterelnök kijelentéseire reagálta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a szlovéniai Brdo pri Kranjuban, az EU-tagországok külügyminisztereinek informális tanácskozásán.

„Mindenki láthatta az Európa-bajnokság döntőjét. Mindenki láthatta, hogy az angol szurkolók hogyan viselkedtek az olaszokkal. Az olasz himnuszt szinte nem is lehetett hallani úgy fütyültek az angol szurkolók, hogy aztán a mérkőzés közben esett inzultusokról már ne is essen szó. Tehát a kettős mérce alkalmazása se a politikában, se a sportban nem helyes” – mondta.

„Nagyítóval nézik ezeket a mérkőzéseket, kiragadnak egy jelenetet és általában igyekeznek egyfajta prekoncepció alapján ítélkezni Magyarországgal szemben.”

A csütörtöki mérkőzésen a magyar szurkolók sokkal visszafogottabbak voltak, mint a brit drukkerek a válogatottjuk egy tétmeccsén nyilatkozta az M1-nek a XXI. Század Intézet vezető elemzője. Deák Dániel aki maga is kint szurkolt a magyar válogatottnak, arról beszélt, hogy egyedi esetek alapján próbálják meg a kollektív bűnösség elvét alkalmazni a magyar szurkolókkal, Magyarországgal szemben a fociban, és immár nem is először. Ebben élen jár a Magyarországgal szemben ellenséges nyugat-európia média.

„A balliberális nemzetközi sajtó igyekszik Magyarországot egyfajta politikai karanténba zárni, igyekszik megbélyegezni és a focit is arra felhasználni, hogy Magyarországgal szemben egyfajta politikai hangulatot keltsenek, ez kettős mérce” – mondta az elemző.

Deák Dániel arról is, hogy a nemzetközi futball szervezeteknél is megfigyelhető, hogy egyes országoknál nagyvonalúak, amikor a kihágásokról van szó.

Vizes palackokat dobáltak például Gulácsi Péter kapus felé a francia szurkolók a nyári Európa-bajnokságon, amikor Fiola Attila gólt rúgott a világbajnoknak, megszerezve ezzel a magyar válogatottnak a vezetést. Az esetnek semmilyen következménye nem lett.

Az angol-magyar mérkőzésen történtekről a Magyar Labdarúgó Szövetség közleményt adott ki.

Azt írták: A Puskás Arénába kilátogató hatvanezer szurkoló elsöprő többsége sportszerűen, a magyar válogatottat biztatva drukkolt még akkor is, amikor már vesztésre állt a csapat. A pályára lépő, a fénygránátot és a poharakat bedobó szurkolók azonosítása zajlik. Ellenük megtette/megteszi a rendőrségi feljelentést az MLSZ. Az esetleges pénzbüntetést polgári peres eljárás keretében a szövetség az elkövetőkre hárítja, emellett a sportrendezvényekről történő két éves kizárásra számíthatnak az eljárás végén.

 

Péntek este jött a hír, hogy a FIFA máris fegyelmi eljárást indított a világbajnoki selejtezőn tapasztalt állítólagos rasszista szurkolói incidensek miatt. Közölték, hogy változatlanul zéró toleranciát tanúsítanak a rasszizmussal szemben.

hirado.hu







0
0

hírek innen, onnan

Szombattól megszűnik a hatósági üzemanyagár Magyarországon

A nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták a döntést.

„A gyerekei sikereinek sokkal jobban tud örülni az ember” - Gundel Takács Gábor megtippelte, ki nyeri a foci vb-t

A neves sportriporter egy interjúban beszélt arról, milyen érzés NB I-es kapus fiát, Bencét a lelátóról nézni. A műsorvezető szerint a...

Országos Mentőszolgálat: 24 mentőautóban hibás a klíma a hőségriadó alatt

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) közölte, hogy a járműflottájukban 24 autónál van klímahiba. A szervezet szerint a légkondicionálók...

Vitézy Dávid bejelentette: újraindul a vonat két, korábban bezárt mellékvonalon

Augusztus 1-től a Komló–Dombóvár, szeptember 1-től pedig a Miskolc–Tiszaújváros vonalon indul újra a személyszállítás. A...

Illegális ásatás vezetett a szenzációs felfedezéshez: pompás római kori villa került elő Róma közelében

Illegális földmunkák vezettek az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb római kori felfedezéshez: Continue reading:...

Több ezer iskola zárt be Franciaországban az elviselhetetlen hőség miatt

Rekordhőség miatt több ezer iskola zárt be, a kormány és az EDF jelentős támogatást ad a hűtésre.

Végleg kivezetik a védett üzemanyagárakat! – Akár 150 milliós büntetést is kaphatnak a trükköző benzinkutak

Szombaton hivatalosan is hatályba lép a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvény, miután a friss jogszabály feketén-fehéren...

„Szeretjük egymást, állandó társak vagyunk” – Básti Juli a múzsája Dés Lászlónak

Dés László, a dzsessz és a szaxofon mestere, számos ikonikus dal, színdarab és filmzenék érzékeny lelkületű zeneszerzője szerint a...

Újra tartalékos katona lett a miniszter, ejtőernyős ugrásra is készül

Ruszin-Szendi Romulusz úgy döntött, jövedelem nélkül újra beáll a tartalékos állományba.

A háború kezdete óta még nem szenvedett el ekkora támadást Oroszország: a Kreml is megszólalt az ukrán drónesőről

A nagyszabású akciót néhány órával azután indították el, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy "40 napos befolyásolási...

Szombaton megszűnnek a hatósági árak a benzinkutakon

Az üzemanyagok piaci ára már egy hete a védett árak alá esett.

Fellázadtak a nacionalisták Putyin ellen: már az atomfegyverek tömeges bevetését követelik

Az ukrán dróntámadások és a kedvező feltételekkel kecsegtető amerikai békeígéret kudarca miatt az orosz nacionalisták egyre hangosabban...

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról

Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek

A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije

A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné

Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát

Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.

Meglépték! Drasztikus döntést hozott a belügyminiszter, azonnali hatállyal változik a terrorfokozat

Módosul a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a terrorfokozatot az eddigi magas szintről közepes szintre csökkentették

0