Ezt olvasta már?


Pécsen csak két körzetet nyert a FIDESZ

Alaposan felborult Pécs politikai térképe a vasárnapi önkormányzati választásokon, az eddigi városvezető FIDESZ-KDNP hiába állt össze az ÖPÉ-vel, csak hét mandátumhoz jutott a 25 fős testületben. Baranya a megyén kívül a városokban is ellenzéki lett.

Pécsen meggyőző fölénnyel nyerte el a polgármesteri széket Péterffy Attila, és megnyugodhat, kényelmes többsége lesz a közgyűlésben. A 25 tagú testületbe ugyanis 17-en a Mindenki Pécsért Egyesület színeiben jutottak be, úgy, hogy a 18 egyéni körzetből 16-ot megnyertek. Érdekes, hogy mindössze kilencen – Berényi Zoltán, Sík László Lajos, Kővári János, Nyőgéri Lajos, Schmuck Roland, Fogarasi Gábor, Csizmadia Péter, Decsi István, Kóbor József, és Kunszt Márta – rendelkeznek képviselői tapasztalatokkal, tizenhatan újoncként debütálnak a testületben. Ráadásul közülük Sík, Nyőgéri és Schmuck egy ciklust ki is hagyott. A nagy kérdés az is, kiket fog Péterffy Attila alpolgármesternek felkérni maga mellé.

A pécsi közgyűlés összetétele

 

Polgármester: Péterffy Attila

Képviselők

Berényi Zoltán (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), Hencsei Zsolt (Mindenki Pécsért Egyesület), Sík László Lajos (Mindenki Pécsért Egyesület), Sajgó György (Mindenki Pécsért Egyesület), Topán László (Mindenki Pécsért Egyesület), Horváth Tamás (Mindenki Pécsért Egyesület), Kővári János (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), Zag Gábor (Mindenki Pécsért Egyesület), Auth István (Mindenki Pécsért Egyesület), Siposné Bikali Éva (Mindenki Pécsért Egyesület), Nyőgéri Lajos (Mindenki Pécsért Egyesület), Ágoston Andrea (Mindenki Pécsért Egyesület), Csaba István (Mindenki Pécsért Egyesület), dr. Sschmuck Roland (Mindenki Pécsért Egyesület), Fürj Csaba (Mindenki Pécsért Egyesület), Bognár Szilvia (Mindenki Pécsért Egyesület), Fogarasi Gábor (Mindenki Pécsért Egyesület), Pokorádi Gábor (Mindenki Pécsért Egyesület), Barkóczi Csaba (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), dr. Csizmadia Péter (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), Decsi István (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), dr. Kamarás Péter (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület), dr. Kóbor József (LEHET MÁS A POLITIKA), dr. Kunszt Márta (Mindenki Pécsért Egyesület), Vári Attila (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT-Összefogás Pécsért Egyesület).

Baranyai városok


Szigetváron az ellenzék által támogatott Vass Péter lett a befutó, Komlón ugyan maradt a fideszes Polics József a polgármester, ám ellenzéki többségű testületet kapott. Polics a bama.hu-nak arról beszélt, hogy mivel rendkívül szoros volt a verseny (közte és az ellenzéki polgármesterjelölt Ferenczy Tamás között), így várható, hogy a szavazatokat újraszámolják.

Mohácson Szekó József fideszes polgármester halálát követően az MSZP-s Csorbai Ferenc maradt az egyetlen jelölt a városvezetői posztra, és mivel nem lépett vissza a jelöltségtől, így ő lett a polgármester 1867 szavazattal. Viszont 4076-an úgy gondolták, hogy érvénytelen polgármesterjelölti szavazólapot adnak le. A nyolc egyéni választókerület mindegyikét a Fidesz nyerte meg, kompenzációs listáról két MSZP-s és egy DK-Momentum-Jobbik koalíciós képviselő került még be a testületbe a valasztas.hu adatai szerint.

Siklóson a fideszes jelölt Riegl Gábor lett a polgármester, a 8 egyéni listás mandátumból hatot a Fidesz nyert meg, kettőt pedig független jelöltek (a várost 17 évig vezető Marenics János és Szalai Ottó). Harkányban a fürdővárost 2014 óta irányító fideszes Baksai Endre Tamás lett ismét a polgármester, a hatfős testületbe négy fideszes és két független jutott be a valasztas.hu adatai szerint.

Szentlőrincen a független Koltai Péter nyert, a nyolc egyéni listás mandátumból hetet függetlenek, egyet pedig a Fidesz jelöltje nyert meg. Kozármislenyben a független dr. Bíró Károly tudott újrázni a polgármesteri székért vívott harcban, a nyolc fős testületbe hét független és egy a Fidesz által eléggé támogatott, a Porta Pannonia egyesület színeiben induló jelölt került be.

Pécsváradon a független és újrázó Zádori János lett a befutó, a hatfős testületbe csak független jelöltek kerültek be a valasztas.hu adatai szerint. Bólyban a független Hárs József újrázott, ő egyedüli induló volt a polgármesteri székért (egyébként 1990 óta vezeti a kisvárost). A hatfős testületbe csak független jelöltek kerültek be.

Sásdon a független dr. Jusztinger János lett a polgármester, a hatfős testületbe öt független és egy fideszes jelölt került be. Sellyén a független, korábban MSZP-s Nagy Attila lett ismét a polgármester, a hatfős testületbe hat független jelölt került be.

Mágocson a független Bogyayné Gál Tünde nyert a valasztas.hu adatai szerint, a hatfős testületbe csak független jelöltek jutottak be. Villányban a független jelölt Mayer István lett a polgármester, a hatfős testületbe független képviselők kerültek be.

Megyei közgyűlés


A megyei közgyűlésbe a valasztas.hu adatai szerint (99,76 százalékos feldolgozottság mellett) 12 fideszes - köztük Őri László volt pécsi alpolgármester, aki listavezetőként a közgyűlés elnöke lesz - jutott be, rajtuk kívül a Jobbik és a Demokratikus Koalíció 2-2, míg az MSZP és a Momentum 1-1 mandátumot szerzett meg.

A megyei közgyűlés összetétele: Almás Roland (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Dunai Péter (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Fazekas Róbert (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Guzsvány Attila (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Konkoly Gergő (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Konyári Zsolt (JOBBIK MAGYARORSZÁGÉRT MOZGALOM), Mester László (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Mojzes Tamás (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Nagy Ferenc (DEMOKRATIKUS KOALÍCIÓ), dr. Őri László (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Pávkovics Gábor (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Péderi Tamás (MOMENTUM MOZGALOM), Pfeffer József (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Polics József (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT), Schwarcz-Kiefer Patrik (JOBBIK MAGYARORSZÁGÉRT MOZGALOM), dr. Szakács László (MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT), Szarkándi Lajosné (DEMOKRATIKUS KOALÍCIÓ), Vörös Sára (FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG-KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT).

Az előzetes hírek szerint a megyei közgyűlés elnöke Őri László lesz, aki leginkább a Fideszesek körében találhat tapasztaltabb képviselőket. A megyei közgyűlésben ugyanis nyolc olyan név található – Almás Roland, Fazekas Róbert, Mester László, Mojzes Tamás, Pávkovics Gábor, Pfeffer József, Polics József, Szakács László –, akik már ültek közgyűlésben.

M. Z.







0

hírek innen, onnan

Szombattól megszűnik a hatósági üzemanyagár Magyarországon

A nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták a döntést.

„A gyerekei sikereinek sokkal jobban tud örülni az ember” - Gundel Takács Gábor megtippelte, ki nyeri a foci vb-t

A neves sportriporter egy interjúban beszélt arról, milyen érzés NB I-es kapus fiát, Bencét a lelátóról nézni. A műsorvezető szerint a...

Országos Mentőszolgálat: 24 mentőautóban hibás a klíma a hőségriadó alatt

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) közölte, hogy a járműflottájukban 24 autónál van klímahiba. A szervezet szerint a légkondicionálók...

Vitézy Dávid bejelentette: újraindul a vonat két, korábban bezárt mellékvonalon

Augusztus 1-től a Komló–Dombóvár, szeptember 1-től pedig a Miskolc–Tiszaújváros vonalon indul újra a személyszállítás. A...

Illegális ásatás vezetett a szenzációs felfedezéshez: pompás római kori villa került elő Róma közelében

Illegális földmunkák vezettek az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb római kori felfedezéshez: Continue reading:...

Több ezer iskola zárt be Franciaországban az elviselhetetlen hőség miatt

Rekordhőség miatt több ezer iskola zárt be, a kormány és az EDF jelentős támogatást ad a hűtésre.

Végleg kivezetik a védett üzemanyagárakat! – Akár 150 milliós büntetést is kaphatnak a trükköző benzinkutak

Szombaton hivatalosan is hatályba lép a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvény, miután a friss jogszabály feketén-fehéren...

„Szeretjük egymást, állandó társak vagyunk” – Básti Juli a múzsája Dés Lászlónak

Dés László, a dzsessz és a szaxofon mestere, számos ikonikus dal, színdarab és filmzenék érzékeny lelkületű zeneszerzője szerint a...

Újra tartalékos katona lett a miniszter, ejtőernyős ugrásra is készül

Ruszin-Szendi Romulusz úgy döntött, jövedelem nélkül újra beáll a tartalékos állományba.

A háború kezdete óta még nem szenvedett el ekkora támadást Oroszország: a Kreml is megszólalt az ukrán drónesőről

A nagyszabású akciót néhány órával azután indították el, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy "40 napos befolyásolási...

Szombaton megszűnnek a hatósági árak a benzinkutakon

Az üzemanyagok piaci ára már egy hete a védett árak alá esett.

Fellázadtak a nacionalisták Putyin ellen: már az atomfegyverek tömeges bevetését követelik

Az ukrán dróntámadások és a kedvező feltételekkel kecsegtető amerikai békeígéret kudarca miatt az orosz nacionalisták egyre hangosabban...

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról

Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek

A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije

A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné

Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát

Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.

Meglépték! Drasztikus döntést hozott a belügyminiszter, azonnali hatállyal változik a terrorfokozat

Módosul a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon: a terrorfokozatot az eddigi magas szintről közepes szintre csökkentették

0