Ezt olvasta már?


Majdnem százezer új rendszám fogyott szeptember végéig

Már csaknem százezer jármű kapott új formátumú rendszámot - tette közzé a közösségi oldalán a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) hétfőn.

A tárca felidézte: július elsejétől kapnak négy betűből és három számból álló hatósági jelzést az újonnan forgalomba helyezett gépjárművek Magyarországon.

Az elmúlt három hónapban a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ) összesített adatai szerint több mint 99 500 gépkocsi állt forgalomba. Csaknem háromnegyedük személyautó, közülük már majdnem 73 ezer büszkélkedhet címeres hatósági jelzéssel. Környezetkímélő hajtásának köszönhetően közel ötezer jármű kapott zöld alapszínűt - írta Facebook-bejegyzésében a TIM.

Az egyénileg választott vagy egyedileg rendelt jelzések iránti érdeklődés fokozatosan csökkent, összesen mintegy 1300 darab kelt el belőlük, több mint felük még júliusban.

A minisztérium jelezte: az autók forgalomba helyezésének üteme nem lassult. A három havi adatokat egy teljes évre vetítve még mindig közel 400 ezerre rúghatna az új gépjárművek száma. A mutató a világjárvány miatti visszaesés következtében tavaly és tavalyelőtt 310-315 ezer darab körül alakult; 2019-ben ugyanakkor rekordot ért az akkor 385 ezres adat.







0

hírek innen, onnan

3 „antiszociális” szokás, ami valójában előny

Az intelligencia nemcsak azt befolyásolja, hogyan gondolkodunk, hanem azt is, hogyan kapcsolódunk másokhoz. Vagy éppen hogyan nem kapcsolódunk.

Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét

Polgármesterként a fia és közeli ismerősei tulajdonában álló cégekkel kötött szerződést, a nyomozók szerint ezzel 102 millió...

Szántó Dávid korábbi sportriporter helyettes államtitkár lett

A sportért felelős államtitkárságban fog dolgozni Kálnoki Kis Attilával.

Horvátország újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb

Újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb Horvátország: a poreci Harry's Piccolo alig három hónappal megnyitása után bekerült a világ...

Közelgő határidőkre figyelmeztet a NAV

Június-július fordulója több fontos határidőt is hoz a gépjárműadó, a globális minimumadó és az új, 3 eurós vámszabály kapcsán -...

Nagy átalakításokat jelentett be Orbán Anita a külképviseleti hálózatban

A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.

ByeAlex lemondta a szombati koncertjét: A testem jelzéseire muszáj odafigyelni

Az énekes a közösségi oldalán jelentette be, hogy a szombati, nyíregyházi fellépését nem tudja megtartani. Elárulta, hogy...

Ingyen próbálhatja ki több ezer budapesti az új MOL Bubit

A BKK megnyitotta az előregisztrációt az új generációs MOL Bubi rendszer tesztelésére. Az első körben ötezer, BudapestGO-bérlettel...

Lángokban áll egy mezőgazdasági épület Borsodban – kétezer bála és egy rakodógép ég

Komoly tűz ütött ki Borsodban, ahol nagy erőkkel oltják a lángokat.

Ahol a nyest a közellenség: belenéztünk a legviccesebb magyar Facebook-csoportba

A nyest az autótulajdonosok egyik legbosszantóbb, ugyanakkor legrejtélyesebb ellensége. Egyetlen éjszaka alatt képes szétrágni a motortér...

37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita

Nagyköveteket cserél le Orbán Anita, teljesen megújul a külképviseletvezetői kar.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

0
0

Bulvár

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett

A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén

Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

blogmorzsák

A pálos rend nyomában Északkelet-Magyarországon

Sudár Annamária írása a 2026. június 3. és 5. között Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen megrendezett pálos konferenciáról

Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon

És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

0