Lezárult az ORFK kábítószer-ellenes akciósorozata
Félmilliárd forint értékben 300 ezer adag kábítószert vontak ki a piacról, emellett hasonló értékben történt vagyonvisszaszerzés az ORFK most befejeződött háromhetes akciósorozata eredményeként.
Utóbbit a kábítószer elleni küzdelem nemzetközi napján, június 26-án hétfőn tartott eseményen közölte az ORFK.
Szelei Pál, az ORFK bűnügyi főosztályának vezetője a konferencia megnyitóján elmondta: a rendőrségi statisztikák alapján hazánkban az elmúlt években minden huszadik bűncselekmény kábítószerrel volt kapcsolatos. Hozzátette: ma Magyarországon minden nap több mint húsz eljárás indul kábítószerrel kapcsolatos jogsértés miatt.
Surján Orsolya, a Nemzeti Népegészségügyi Központ helyettes országos tisztifőorvosa kitért arra, hogy az idei kábítószer-ellenes világnap mottója a megbélyegzés és a diszkrimináció leállítását, a megelőzés erősítését hangsúlyozza. "Csak úgy fogunk tudni eredményeket elérni a kábítószer-ellenes küzdelemben, ha nemcsak a szakemberek, hanem a társadalom is megmozdul és elindul a megelőzés irányába".
A helyettes országos tisztifőorvos a Központ fontos feladatának nevezte a kábítószer-egyeztető fórumok szakmai segítését, a megelőző-felvilágosító szolgáltatók összefogását. Utóbbiak kapcsán elmondta: ezek feltárják annak okait, miért nyúlt a fiatal kábítószerhez, segítenek a leszokásban, és jövőképet is mutatnak.
Fülöpné Csákó Ibolya, az ORFK bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense elmondta: a Kábítószer és Kábítószerfüggőség Európai Megfigyelőközpontja (EMCDDA) által a múlt héten kiadott jelentés megállapításaihoz, az európai trendekhez idomulva riasztó módon Magyarországon is megjelentek a szintetikus katinonok, amelyek pszichoaktív hatásúak. "Kokainból évek óta rekordmennyiséget, tavaly 300 tonnát foglaltak le Európában, Magyarországon ez a szám 2022-ben 77 kiló volt".
A főreferens kiemelte: az ORFK idén immár harmadik alkalommal megszervezett, és vasárnap zárult háromhetes összehangolt országos akciósorozatának célja a kábítószerek és az illegális gyógyszerek elleni fellépés volt. Az akcióban valamennyi vármegye részt vett.
"A három hét során félmilliárd forint értékben 300 ezer adag kábítószert foglaltunk le. Az akciókban 2542 rendőr vett részt, 317 ügyben történt intézkedés, ezekben 461 személyt hallgatott ki gyanúsítottként a rendőrség, közülük 125-öt őrizetbe vettek, ebből 111 esetben letartóztatást, öt esetben bűnügyi felügyeletet rendelt el a bíróság. Közel ezer tő kannabisz növényt, és 55 kiló kannabisz-virágzatot és ugyanennyi amfetamin típusú anyagot foglaltunk le" - ismertette az adatokat Fülöpné Csákó Ibolya.
Az említett szintetikus katinonból húsz kilót foglalt le három hét alatt a rendőrség, ami hatalmas mennyiség; emellett kokaint és extasy-t is.
"Az akciók során 112 millió értékben készpénzt foglaltunk le, 115 millió értékben gépkocsit, 51 millió értékben ékszert, 74 millió forint értékben történt ingatlanok zár alá vétele. Ezek összesen szintén mintegy félmilliárd forintot tesznek ki" - hangsúlyozta a főreferens.
Felhívta a figyelmet arra, hogy hamis gyógyszereket, álgyógyszereket híres emberek, ismert orvosok nevében hirdetnek az interneten, és ezeket a készítményeket sajnos nagyon sokan meg is veszik az interneten, holott ezekkel a szerekkel veszélyeztetik az egészségüket. "Az elmúlt három hétben, különös tekintettel a diákok nyári szünetére a bűnmegelőzési kollégák számos előadást tartottak a megelőzésről, az illegális szerek használatának veszélyeiről.
Az ENSZ határozata alapján 1988 óta tartják június 26-án a kábítószer-elleni küzdelem nemzetközi napját azzal a céllal, hogy az illegális kábítószer-fogyasztást világviszonylatban jelentősen csökkentsék. Világszerte mintegy 200 millió ember fogyaszt rendszeresen illegális szereket, a drog évente mintegy 200 ezer ember haláláért közvetlenül felelős. Magyarországon 1997 óta tartják hivatalosan a kábítószer-ellenes napot.
MTI
hírek innen, onnan
Gulyás Gergely reagált a távozó „régi” miniszterek kötelezettségvállalásai ügyében
Semmilyen érdemi költségvetési kihatással járó kötelezettséget nem vállalt a távozó kormány a választások óta – írta a...
Megalakult a Tisza-kormány: Sulyok Tamás átadta a miniszterek kinevezését
A Sándor-palota Tükörterméből a Parlamentbe mennek át a kormánytagok letenni a hivatali esküt.
Harci kutyával őrizték a kokaint egy budapesti lakásban: lecsaptak a kommandósok
Egy pisztoly is előkerült a XIII. kerületi lakásban.
Kimondták, hogy vége. Szakított Stohl András és Kiss Kriszta
Bár a szerelmük véget ért, barátok maradnak.
Megszólaltak a hatvanpusztai munkások, meglepő dolgokat mondtak Lévai Anikóról
Az ott dolgozóknak úgy tűnt, mintha a volt miniszterelnök feleségéé lenne a birtok.
Pattanásig feszült a helyzet a Közel-Keleten, ugrik az olajár
Kedden több mint 3 százalékkal emelkedtek az olajárak, miután az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások kudarcba fulladtak. A...
Nicole Kidman anyák napi posztja hatalmas felháborodást váltott ki
A rajongók kiakadtak az ausztrál színésznő Instagram bejegyzésén. Nicole Kidman anyák napi posztjában két gyermekét is elfelejtette...
Hatalmas botrányt kavart Eminem volt felesége - ittas vezetés miatt kellett bíróság elé állnia
Kimberly Mathers autójában négy gyermek is utazott.
Karikó Katalin éppen egy philadelphiai tejfölös pult mellett állt, amikor Hegedűs Zsolt felkérte tanácsadónak
A Nobel-díjas biokémikus azt is elárulta, milyen feltétellel vállalta a tanácsadói szerepkört.
A Richter esetében érdemes a számok mögé is benézni
Richter: Az erős mögöttes teljesítmény mikor válhat látványossá?
Képeken, ahogy megérkeznek a miniszterjelöltek a Sándor-palotába
A miniszterjelöltek többsége autóval érkezett, de Hegedűs Zsolt, Gajdos László és Vitézy Dávid gyalog sétált a Sándor-palotához.
A szolgálati helyén lett rosszul a Bács-Kiskun megyei rendőrfőkapitány, nem tudták megmenteni az életét
Gulyás Zsolt 54 éves volt.
Sport
Őrült bajban a FIFA, 3 milliárd nézőt veszíthet el az idei labdarúgó-világbajnokság
Még mindig nem sikerült megállapodni az idei év legnagyobb sporteseményének tévés közvetítéséről a világ két legnépesebb országával.
Az utolsó pillanatban ugrott félre a rendőrnő a 180 km/h-val száguldó raliautó elől
Nagy balhék közepette zajlott le a rali-világbajnokság legutóbbi futama Portugáliában.
Ismét ingatlanhirdetésben bukkant fel a patinás magyar futballstadion - már közel 100 millióval olcsóbban árulják
Újfent eladó lett a salgótarjáni stadion.
Történelmet írt a Barcelonával, majd beszólt a szaúdiaknak
Az ünneplés közben nem felejtett el beszólni előző klubjának sem Joao Cancelo.
Mourinho világos választ adott a Real Madridról szóló kérdésre
A portugál szakember hétfő este a Benfica kispadjánál bosszankodhatott.
A legnagyobb csapatok harcolnak érte, de csak különleges esetben tarthatják meg – Érdekességek a BL-trófeáról
7,5 kilogramm, 73,5 centiméter magas és az európai klubfoci sztárcsapatai minden évben harcba szállnak érte. A Coupe des Clubs Champions Européens vagy röviden a BL-trófea a futball egyik legértékesebb kupája. Erről
Az UEFA szembement a FIFA-val: a BL-döntő játékvezetője a vb-keretbe nem fért be
Az Arsenal nagyon örülhet a bíróküldésnek, a játékvezető viszont a PSG-nek köszönheti a lehetőséget.
Mi lesz Messivel? A legutóbbi vb-döntő két hőse a bő argentin keretből is kimaradt
Lionel Scaloninak alaposan szűkítenie kell még.
Edzőkérdésben léphet a Barcelona és a Real Madrid is, az Anfielden kap emlékművet Diogo Jota - külföldi körkép
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb hétfői hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Mészáros Lőrinc kivonulhat évek óta támogatott csapata mögül - sajtóhír
Horvátországban arról írnak, hogy az NK Osijek eladására készülődhetnek Eszéken.
Liverpoolban lemondtak Xabi Alonsóról, már egy másik angol klubbal haladnak a tárgyalások
Fordulat állt be a legutóbb a Real Madridnál dolgozó spanyol edző jövőjében.
Megvan, ki vezeti a budapesti BL-döntőt - Madridban még mindig dühösek rá
A német Daniel Siebert lesz a játékvezetője a labdarúgó Bajnokok Ligája május 30-án sorra kerülő budapesti döntőjének.
Bulvár
Leolvasták a husky chipjét az állatvédők: Majd mindenki megnémult
Vannak történetek, amelyek még a legedzettebb hatósági embereket is próbára teszik, és emlékeztetnek minket arra, hogy a remény néha a leglehetetlenebb helyzetekben is életben marad. A floridai Hernando Megyei Seriffhi
Különleges halat talált egy férfi és hazavitte, egy év múlva az egész házat át kellett építenie
Jóhiszeműen befogadta az állatot, aztán érte a szó szerint óriási meglepetés.
Megszólalt Mészáros Lőrinc üzlettársa: "nem szabadott volna ekkorára nőnöm"
Szerinte a magasabb jutalékszintet „kőkemény munkával” érték el.
Innen nincs visszaút a Mi Hazánknak, az interneten hangzott el végzetes kritika a viselkedésükről
Ezután a Mi Hazánk megy a süllyesztőbe, egyre kellemetlenebb a viselkedésük, ismert celeb szedte őket atomjaira?
Lemondási felszólítások: megszólalt Gulyás Gergely is
Semmilyen összefüggés nincs Melléthei-Barna Márton, a Tisza volt igazságügyminiszter-jelöltjének önkéntes visszalépése és a hivatalban lévő tisztviselők lemondásának igénye között – kommentálta Gulyás Ger
Felszállt a repülőgépre a férfi, majd indulás után kinézett az ablakon: majdnem megállt a szíve a látványtól
A New Yorkban élő Kingsley Burnett csupán egy kellemes, gondtalan utazásra vágyott, a várva várt kaland azonban gyorsan valóságos rémálomba torkollott.
Drámai fordulat: 12 kórházi dolgozó került karanténba hantavírus miatt
Nem követték a hantavírus esetén szükséges protokollt a kórházi dolgozók. Tizenketten emiatt karanténba kerültek, hat hétig maradnak elzárva.
Ekkora balhé még nem volt Budapesten, kitépte a helyéről a buszvezetőt a beszámíthatatlan utas
Példátlan agresszió a tömegközlekedésen, ezzel is lesz dolga Vitézy Dávidnak.
Svájc új szuperfegyvere: 27 méteres gödör, 1879-es technológia és egymillió ellátott otthon
Egy 27 méter mély svájci gödörben készül valami, ami új szintre emelheti Európa energiabiztonságát: a világ legdurvább akkumulátora.
Itt a Fidesz reakciója azután, hogy őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Rövid közleményt adott ki a párt.
Pénzért eladott szabadság? 34 évvel idősebb férje szabályai miatt szedik szét ezt a nőt
A szerelem nem ismer határokat, de úgy tűnik, a dél-karolinai Gracen és Kevin Greagan házasságában a szabadság is csak szigorú keretek között létezhet. A 26 éves nő és 60 éves férje nemcsak a köztük lévő hár
Vitályos Eszter fanyalog az új kormányszóvivői kinevezéseken
Ő ugyanis egyedül vitte a hátán a posztot, most meg hárman kapnak ezért pénzt!
blogmorzsák
A vörös hazárdőr
Lenin a fanatikus „íróasztal mögötti tettes” megtestesítője ellenfelek tízezreit ölette meg.
A sírás körül rengeteg tévhit él
Ezért fontos, hogy sírj néha.

- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


