Labdarúgó NB I - Hármas holtversenyről indul a tavaszi versenyfutás
A Videoton, a Budapest Honvéd és a Vasas is 34 pontról kezdi meg a tavaszi bajnoki idényt a labdarúgó OTP Bank Ligában, melyben a három éllovasnak nemcsak egymásra, hanem a címvédő, a triót négy pont hátránnyal követő Ferencvárosra is figyelnie kell. (Pécsi Napilap)
A több mint két hónapos bajnoki szünetben a legnagyobb változások éppen a címvédőnél történtek. A zöld-fehérektől távozott többek között Nagy Dominik, Pintér Ádám és Busai Attila, de helyükre egy sor minőségi futballistát igazolt a klubvezetés. A Diósgyőrtől Bognár István, a Honvédtól Botka Endre, Németországból Kleinheisler László, Julian Koch és Janek Sternberg, míg az orosz Anzsitól a nigeri Amadou Moutari került Thomas Doll együtteséhez.
A bajnoki címre a Ferencváros mellett a legesélyesebbnek tartott Videotonnál más utat választottak, mivel szinte csak olyanok távoztak, akik az utóbbi időben kevés játéklehetőséghez jutottak. Kivételt egyedül a csatár Feczesin Róbert képez, ám az ő helyére érkezett a klub egyetlen téli szerzeménye, a horvát válogatottban is bemutatkozott, mindössze 21 éves Mirko Maric.
Kovács Zoltán, a székesfehérváriak sportigazgatója az M4 Sportnak csütörtökön nyilatkozva megjegyezte, hogy Feczesinért komoly pénzt kaptak a dél-koreai Csonnam Dragonstól, és a mostani átigazolási időszakban egyetlen üzletet szerettek volna végrehajtani, azt pedig sikerült is.
A Vasas és a Honvéd meglepően jó őszi teljesítménye ellenére a komolyabb esély továbbra is arra mutatkozik, hogy a Videoton és az FTC közül kerül ki a 2016/17-es kiírás bajnoka. Kovács a Sportreggeliben mindhárom közvetlen riválist komoly ellenfélnek és kiváló csapatnak minősítette, ugyanakkor azt is leszögezte, hogy a Videoton nem az ellenfelekkel foglalkozik.
"A legnagyobb esélyes a Videoton, s úgy gondolom, a legnagyobb riválisa a csapatnak éppen saját maga lehet" - vélekedett.
A listavezető rögtön keménynek ígérkező meccsel kezd, ugyanis szombaton délután az ősszel nagyon stabil játékot mutatott, hatodik Újpestet fogadja a felcsúti Pancho Arénában, ahol ősszel is játszotta hazai meccseit. A Henning Berg vezette fehérváriak számára némileg hátrányt jelenthet, hogy amíg számukra ez lesz az első tétmeccs 2017-ben, addig az Újpest már egy hete a Magyar Kupában pályára lépett, ráadásul nagyon meggyőző játékkal nyert Zalaegerszegen. A felcsúti helyszín viszont mindenképpen előny, hiszen pályaválasztóként csupán egyszer veszített a szezonban a gárda, még július végén.
A Ferencváros a Honvéd elleni 2-1-es MK-sikerrel indította a szezont, szombaton kora este pedig a Debrecenhez látogat, amely a bajnokság legnagyobb csalódását okozta eddig. A 2000-es évek legsikeresebb magyarországi együttese jelenleg csak a tizedik, ugyanannyi pontja van, mint a már a kieső, 11. helyen álló MTK-nak, az élbolytól pedig 14 pont a lemaradása. A mérkőzés esélyese egyértelműen a Doll-legénység, amely egy hete kifejezetten jól játszott a Honvéd ellen. Kérdés, hogy a debreceni csapat játéka miként állt össze a téli átigazolások után, melyek révén venezuelai, bosnyák, horvát, kameruni és dél-koreai labdarúgó is érkezett a Nagyerdei Stadionba.
Az egy éve komoly kiesési gondokkal küzdő, most viszont a bajnoki dobogóra hajtó Vasas szintén nehéznek ígérkező meccsel nyit, ugyanis a Haladást fogadja. A szombathelyiek hullámzóan játszottak tavaly, de időről időre megmutatták erejüket. A 19. fordulóban például 1-1-et értek el a Videoton ellen.
A Honvéd a kieséstől fenyegetett MTK-hoz látogat, melynek minden pontra óriási szüksége van.
Az ősz igazi meglepetéscsapatának a Vasas mellett a Mezőkövesdet lehetett nevezni, mert a gyengébb kezdés után az ötödik helyig tornázta fel magát a tabellán. A mezőkövesdi együttestől azonban a sikeredző, Pintér Attila Felcsútra távozott a télen, így nagy kérdés, hogy nélküle is hatékony lesz-e majd a gárda. Első nekifutásra az egyik legjobbját, Bognár Istvánt elvesztő, kilencedik Diósgyőr teheti próbára az új kövesdi szakmai stábot.
OTP Bank Liga, 20. forduló:
---------------------------
Videoton FC-Újpest FC, Felcsút 15.30, vezeti: Solymosi
Gyirmót FC-Paksi FC 15.30, v.: Berke
Mezőkövesd Zsóry FC-Diósgyőri VTK 15.30, v.: Vad II
MTK Budapest-Budapest Honvéd 15.30, v.: Pintér
Vasas-Swietelsky Haladás, Szusza Ferenc Stadion 15.30, v.: Karakó
Debreceni VSC-Ferencváros 18.00, v.: Farkas
A tabella:
1. Videoton FC 19 10 4 5 39-19 34 pont
2. Budapest Honvéd 19 10 4 5 32-17 34
3. Vasas 19 10 4 5 30-18 34
4. Ferencváros 19 8 6 5 34-27 30
5. Mezőkövesd Zsóry FC 19 7 6 6 21-22 27
6. Újpest FC 19 6 9 4 30-26 27
7. Swietelsky-Haladás 19 7 5 7 22-23 26
8. Paksi FC 19 5 8 6 18-24 23
9. Diósgyőri VTK 19 6 3 10 24-36 21
10. Debreceni VSC 19 5 5 9 20-26 20
11. MTK Budapest 19 4 8 7 12-21 20
12. Gyirmót FC 19 3 4 12 8-31 13
hírek innen, onnan
Látványos lázadás Trump terve ellen az orosz olaj bojkottjáról – Kína „beintett”, sőt, egyenes kiáll Oroszország mellett
Kína jogosnak, törvényesnek és kifogástalannak tartja gazdasági, kereskedelmi és energetikai együttműködését más országokkal,...
Szeptember 16.: Hűvös a reggel, napközben sem lesz nagy melegünk
Ma, 2025. szeptember 16-án Magyarországon változékony, de alapvetően enyhe időjárás várható.
Nem a szolidaritási hozzájárulás miatt van csődben Budapest – több pénzből gazdálkodhat Karácsony, mint Tarlós
Az ok a rossz döntésekben keresendő.
Meghökkentő liverpooli vélemény Szoboszlai és Florian Wirtz kapcsolatáról
A helyi lap szerint a magyar középpályás nem volt képes arra, amire a német igen.
Ebből nagy botrány lesz: doppingoló olimpiai bajnokokat leplez le egy könyv
Nem mindennapi vallomások és beismerések peregnek le az olvasó szeme előtt.
„Nem akarok iskolába menni” – baltával támadt szüleire a fiú
Magával is végezni akart. Iskola helyett inkább ölni akart.
Ez a hétköznapi gyümölcs igazi szívvédő csodaszer
Nemcsak finom: káliumban, rostban és antioxidánsokban gazdag gyümölcs, mely védi a szívet, erősíti az immunrendszert, és segíti az...
Arte: Hiába a szigorú szabályozás, az EU-s tagállamok úsznak az államadósságban
Soha nem látott mértékű, közel 15 000 milliárd eurós államadósság terheli az EU-s tagállamokat.
A NASA több mint egy évre bezár négy embert egy Mars-szimulációba
378 napig a Marson, pontosabban a „Marson" fog élni négy ember.
Pillanatokkal ezelőtt jött a hír a nyugdíjasoknak. Ez következett be az élelmiszer-utalványokkal, közölte az államtitkár
Már most ez következett be.
Jön egy kis ősz, aztán kánikula következik - időjárási rémálom
A frontérzékenyek rémálma, ami most zajlik: tegnap hidegfront, ma melegedés, holnap újabb hidegfront, aztán megint melegedés...kész...
Rettentően ritka állat jelent meg Magyarországon, a videós se hitt a szemének, amikor meglátta az erdőnél
Az autós épp egy erdős résznél járt, amikor feltűnt az úton a rettentően ritka állat. Csak egyetlen pillanatra lehetett látni.
Sport
Magyarellenes rigmusok és kórházban zárult este a Csíkszereda román bajnok elleni meccsén
Az újonc székelyföldiek történelmi bravúrt értek el a rekordbajnok bukarestiek ellen.
A Kerkezt is szidó Carragher felháborító állítása miatt áll a bál, Szoboszlai is üzenetet kapott
A magyar válogatott csapatkapitánya sem hagyta szó nélkül a Liverpool meccsén történteket.
Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja
Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj
Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?
Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.
Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt
André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.
A Barcelona játékosai zuhanyzás nélkül távoztak a stadionból
A Barcelona labdarúgócsapata mindössze 6000 néző előtt verte 6–0-ra a Valenciát, majd a mérkőzés utáni videók tanulsága alapján zuhanyzás nélkül távoztak a Johan Cruyff Stadionból.
Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe
A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.
Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után
A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.
„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt
A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.
Az angol futball történetének egyik legsúlyosabb botránya robbanhat ki, a vád: bundázás.
Illegális fogadások, manipulált mérkőzések, titkos üzenetek – a futball története tele van bundabotrányokkal. Most a Premier League áll a vádak kereszttüzében.
Örökre a hegyekben marad az olimpiai bajnok sportoló holtteste
Végakaratában is nyilatkozott erről.
Az Újpest edzője a kupakiesés után: Mély gödörbe kerültünk
Damir Krznar, az Újpest labdarúgócsapatának trénere szerint a KTE elleni kupakiesés egy arculcsapásként ér fel.
Bulvár
Tisztítószerek helyett öntsd ezt a wc-be: olyan tiszta lesz, mint még soha
Ne költs többé több ezer forintot a különböző takarítószerekere, helyette készítsd el a cikkünkben bemutatott házi oldatot, amivel tökéletesen makulátlanná, valamint hosszan tartóan illatossá teheted az illemhe
300 ezer forintos bírságot kaphatsz, ha nem töltöd ki ezt a kérdőívet: csak 15 napja van az érintetteknek
Fontos figyelmeztetést adott ki a NAV.
"Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő
Visszavonta a hét elején kinevezett új francia miniszterelnök, Sébastien Lecornu az elődje által a költségvetési hiány csökkentése érdekében tervezett két ünnepnap eltörlését, és kezet nyújtott a baloldalnak.
Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre
A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.
Halálra gázoltak a járdán egy 16 éves lányt – a sofőr előtte obszcén megjegyzéseket tett neki
Több mint megrázó, amit a 16 éves tinédzserrel történt, akit a nyílt utcán, a járdán gázolt halálra egy erősen ittas sofőr New Yorkban.
A barátaim kis nyaralója bebizonyította, hogy nincs jobb a régi idők nyaránál
Egy barátokkal töltött hétvége visszarepített minket a régi idők gondtalan nyaraihoz. A modern kényelem és a múlt hangulata különleges élményt nyújtott.
Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is
Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Nyolc fiút drogozott be egy osztálytársuk: majd borzalmas dolgot tett
Égnek áll az ember haja: nyolc fiút lett szexuális bántalmazás áldozata, miután egy osztálytársuk bedrogozta és egy felnőtthöz csalogatta őket.
Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken
Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.
Kiderült a szegedi BYD gyár orbitális titka, innentől másként tekintünk rá
Olcsó elektromos kisautóként hirdeti a BYD az első Magyarországon gyártott modelljét, amiben azért van némi csúsztatás.
Kimondta az egyik NATO-vezető: tényleg elkerülhetetlen a háború, nincs már remény?
Radosław Sikorski lengyel külügyminiszter szerint Oroszország vészesen közeledik a NATO 5. cikkelyének aktiválásához szükséges határvonalhoz.
Kiderült, hogy szabad-e kávét inni reggel, éhgyomorra – Megdöbbentő a fejlemény
A legenda szerint súlyosan káros az egészségre, ha reggel egy feketével indítjuk a napot.
blogmorzsák
Hogyan született Anglia?
Sokan tudják, hogy hosszú ideig kelta törzsek éltek a mai Anglia területén - és az is közismert, hogy a rómaiak is évszázadokig uralták e földet.
Derült égből dróneső
Ha hagyjuk, mindenképpen ők adhatják az első nagy pofont, és ez nagyon komoly előnyt biztosít számukra.
Molnár Ferenc: színház a színházban – A testőr
A döntés mindenképpen a hölgyeké, akkor is, ha látszólag van választásunk.


- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál