Ezt olvasta már?


Készül a Pécs a Dorog elleni NB II-es rajtra!

Labdarúgócsapatunk vasárnap 19:00 órakor hazai pályán, a Dorogi FC ellen kezdi meg a Merkantil Bank Liga NB II 2020/2021-es szezonját.

Vas László: “Jó játékkal csalogatnánk vissza a szurkolókat a meccsekre”

LAPSZEMLE: A pécsi sportélet idei legnagyobb eredménye talán a PMFC feljutása a másodosztályba. Ugyan a szezonnak a koronavírus félidőben véget vetett, a piros-feketék teljesen megérdemelten jutottak az NB2-be. Vas László 2018-ban kiesőhelyen vette át a csapatot, ehhez képest 2019 őszén már a legjobb 16 közé kerültek a Magyar Kupában, 2020-ban pedig az is eldőlt, augusztustól a másodosztályban vitézkedhetnek, méghozzá nem akármilyen gárdák társaságában. Nehéz szezon elé néz a „Munkás”. Minderről, a keretről, a célokról, és az edzőről, magával az edzővel, Vas Lászlóval beszélgettünk.

– 2018-ban vette át a csapatot. Milyen célokkal érkezett, és mit sikerült elérni a mai napig?

– Amikor 2018-ban átvettem a csapatot, egyetlen célom volt, hogy a fokozatosság elvét mindvégig szem előtt tartva hozzásegítsem a pécsi futballt ahhoz, hogy visszatérjen abba a magasságba, ahová már egyszer a hagyományok és a tradíciók által felkerült. Lényegesnek tartottam azt is, hogy a szurkolókat visszacsalogassuk, egy olyan játékkal kiszolgálva őket, amiben örömüket lelik. Ez nagy részben sikerült, hiszen feljutottunk a másodosztályba és voltak mérkőzések, ahová kétezren látogattak ki – ez harmadosztályhoz képest szerintem egy jó szám. Érkezésemkor kiesőhelyen állt a csapat, egy teljesen más szituációba csöppentem bele, a keretnek nem volt olyan minősége, hogy azzal megfelelően képviseljük a pécsi focit. Akkor rengeteg fiatalhoz nyúltam hozzá, emellett olyanokat is próbáltunk visszahívni, akik itt nevelkedtek, de a nehéz helyzet miatt elhagyták a várost. Olyanokat kerestünk, akiknek van célja, jövőképe, szeretne minél eredményesebben sportolni. Ha pedig az eredményességet nézzük, akkor nagy siker, hogy rajt-cél győzelmet arattunk az elmúlt idényben. Ugyan a koronavírus sajnos közbeszólt, de azt senki nem mondhatja, hogy érdemtelenül sikerült volna a feljutás.

– Melyik az terület, ahol a leginkább fejlődni kell?

– Fejlődni mindig, minden területen lehet. A jelenlegi helyzetünket a többi NB2-es csapattal összehasonlítani sem érdemes, csak a Szentlőrinc van rajtunk kívül, ahol hasonló – talán még egy kicsit rosszabb – körülmények vannak. Minden többi csapat jóval előrébb tart infrastrukturálisan, szervezés szempontjából, de mi tesszük a dolgunkat, és minden nap azért munkálkodunk, hogy utolérjük, sőt, meg is előzzük őket.

– Így nem néznek könnyű időszak elé. Hogyan sikerült a felkészülés?

– Optimálisan sikerült, nagyon jól dolgoztak a fiúk. Persze az, hogy mire vagyunk képesek, csak majd a bajnokság folyamán fog kiderülni. Azt is az idő dönti el, hogy fejben mennyire készültek fel a másodosztályra. Sok a fiatal, aki még nem játszott ebben az osztályban, és azt is ki lehet jelenteni, hogy minden idők legerősebb NB2-je rajtol el idén. Ugyanakkor ez nem lehet mentség – motiváltan, pozitívan állunk a dolgokhoz, ki kell hoznunk minden egyes mérkőzésből a maximumot.

– Megfogalmazott valamilyen célt a másodosztályban?

– Persze, célok nélkül nem lehet élni. Ugyanakkor én mindig részfeladatokban gondolkodom, ahol a maximumot kell nyújtani. Egy igazi edzői kihívásnak tartom kihozni a maximumot minden alkalommal a fiúkból, minden meccsen 110 százalék szükséges, egy nagyon erős és kiegyensúlyozott bajnokság áll előttünk.

– Az elkövetkező időszakban inkább a rutinos játékosokra épít, vagy a fiataloknak ad lehetőséget?

– A szakmai vezetővel folyamatosan egyeztetünk a játékosokat illetően, a klub filozófiájának része, hogy bizonyos számú focistának pécsinek kell lennie. Ez idén sem lesz másképp. A kiválasztásnál nem korosztályok szerint döntök, nálam az adott teljesítmény, hozzáállás dönt. Fiatalpárti edzőnek tartom magam, de a kezdő tizenegybe kerülni sohasem ajándék, ki kell harcolni, meg kell küzdeni érte.

Az a jó, ha a fiatalok és az idősebbek egymásra találnak. Ha a fiatalok dinamikája, motivációja egyesül az idősek tapasztalatával, tudásával, mindenki teszi a dolgát és működik a kémia, akkor nem lehet nagy baj.

Minden évben történnek változások, de mi törekszünk az állandóságra. Nagy siker, hogy a tavalyi szezonról 14 játékost itt lehetett tartani, pedig sokukat élvonalbeli csapatok is bombázták ajánlatokkal. Az igazolásaink során mindig arra törekedtünk, hogy a már említett gondolkodásmód, motivált hozzáállás meglegyen.

– Milyen játékosmúlttal, szakmai tapasztalatokkal érkezett a PMFC élére?

– Játékosként Pécsen kezdtem a pályafutásomat, majd a Videotonhoz kerültem Székesfehérvárra, voltam utánpótlás válogatott is. Komlón is játszottam egy évet, majd kikerültem Ausztriába, ahol visszavonulásomig 18 éven keresztül fociztam. Nagyon szerettem ott lenni és engem is megbecsültek, sportolóként és emberként egyaránt. Sok inspiráció ért, felnyitotta a szememet, megismertem egy másfajta gondolkodásmódot ami kicsit lenyugtatott, elgondolkodtatott olyan dolgokon, amik igazán fontosak az életben.

Hazatérve elkezdtem az edzői tanulmányaimat, de inkább játékosmenedzselésben, tehetségkutatásban gondolkodtam. Akkor kaptam nagy impulzusokat, amikor Mészáros Ferenc Egerbe hívott, maga mellé pályaedzőnek. Rájöttem, hogy a futball mennyire komplex, mennyi mindent nem tudok még és minél jobban elmélyedek benne, ez annál inkább igaz. Bódog Tamás és a vele való közös munka is nagy hatással volt rám, mellette is sokat fejlődtem, sokat tanultam.

Mindig a gyakorlat mutatja persze, hogy miben kell fejlődni, mi az, ami már jól működik. Mottóm is ehhez kapcsolódik, azt vallom, minden egyes nap, próbáld magadba szívni és alkalmazni azt, ami a munkádat segíti.

– Ha hazamegy, ki várja otthon?

– Jelenleg a futball tölti ki a napjaimat – ez a szakmám, a munkám és a hobbim is. Szerintem ezek együtt is működhetnek. Minden ezzel kapcsolatos szakirodalom érdekel, nyitott szemmel járok, gyűjtöm az információkat, amiket esetleg hasznosítani tudok.

Fontos egy olyan háttér is, ami nélkül nincs kiegyensúlyozottság: ez számomra a család. Feleségem óvónő, 18 éves lányom a lovaglás szerelmese, 16 éves fiam pedig itt focizik, a PMFC-ben. Tőlük mindig megkapom a kellő segítséget. Olvasni is szeretek, és mindezen kívül szeretem a társaságot is, barátokat, közös beszélgetéseket, kártyapartikat, grillezéseket.







0
0

hírek innen, onnan

Itt a bizonyíték: együtt van Hódi Pamela és Tóth Bence – olvasónk fotózta le őket a repülőn

Úgy tűnik, a korábbi híresztelések ellenére ismét harmónia uralkodik Hódi Pamela és kisebbik gyermeke édesapja, Tóth Bence...

1700 évig érintetlen maradt: döbbenetes kincsek kerültek elő egy budapesti római kori szarkofágból

1700 évig senki sem nyitotta fel ezt a budapesti római kori szarkofágot, a régészek pedig lenyűgöző kincsekre bukkantak benne: Continue...

Országos sztrájkot hirdetett a benzinkutas szervezet

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a Független...

Rejtélyes vegyületet rejt a kő, hazahozzák a Marsról

Egy friss tanulmány szerint egyre közelebb jutunk a válasszal a kérdésre, miszerint: igen.

Csiszár Jenő és Orbán Viktor unokatestvére is a hazahívott magyar nagykövetek között

Orbán Anita külügyminiszter pénteken jelentette be a magyar diplomáciai kar eddigi egyik legnagyobb átalakítását. A döntés a washingtoni...

Új taxiárak jönnek Budapesten – így változnak az árak

Augusztustól emelkednek a budapesti taxitarifák – új alapdíj és reptéri díj is érkezik.

Sportitalok - Mikor és mit igyunk sportolás közben?

Közismert, hogy edzés közben fontos a hidratáció. Intenzív sportoláshoz azonban az ital víztartalmán felül fontos annak elektrolit- és...

Fidesz: Forsthoffer Ágnes már-már osztályfőnöki szerepbe helyezkedve kéri számon a képviselők távolmaradását

Rengeteg teendőjük van a párt képviselőinek, ezért hiányoznak az ülésekről.

„A védett ár pazarlásra ösztönöz, nem takarékosságra” – sztrájkot hirdettek a benzinkutak

A magánbenzinkutak akár 30-40 százalékos piacvesztést is elszenvedtek.

Szervezetfejlesztési tanácsadó vezeti a Külügyminisztérium új helyettes államtitkárságát

Árvay Eszter feladatai közé tartozik a külügyi felvételi rendszer megújítása is.

Időjárás: Hőség és mozdulatlan levegő

Szombat estig szinte zavartalan napsütés, csapadékmentes idő és perzselő hőség várható. Országszerte extrém magas napi...

Nyugalomra int a polgármester – A nyomkövető azonnal jelez, ha a temetőket kifosztó budai kannibál kilépne a lakásából

Valóságos sokkhullám söpört végig azon a kistelepülésen, ahol a napokban elkapott, csak „budai kannibálként” emlegetett 30 éves...

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n

Két rangadót is rendeznek a futball-vb-n. Mutatjuk a napi programot.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

0