Itt az LMP pécsi polgármesterjelöltje is
Péterffy Attila, Vári Attila és Sándor Zoltán után újabb pécsi polgármesterjelölt szállt ringbe, az LMP-s Kóbor József a hét végén tette közzé közösségi oldalán, indul polgármesterjelöltként.
Dr. Kóbor József bejelentése:
"Tisztelt Pécsiek, barátaim !
Bejelentem, hogy mint felelős pécsi polgár, mint a Lehet Más a Politika - Magyarország Zöld Pártja- pécsi önkormányzati képviselője, az LMP és civil támogatóink bizalmát élvezve elindulok Pécs város polgármesterségéért a 2019 októberi önkormányzati választáson.
Nem volt eredetileg ilyen szándékom. Magam is azok közé tartoztam , akik igyekeztem kiváló, városunkban beágyazott , ismert és köztiszteletben álló személyiségeket felkérni erre a felelős posztra. Olyanokat, akikről tudtuk, hogy életük, hivatásuk, közéleti tevékenységük során eddig is városunkat szolgálták, tisztában vannak a rendkívüli kihívásokkal, és tisztában vannak a radikális változások szükségességével is, amelyek kellenek ahhoz, hogy Pécs kimozduljon a holtpontról, ahová jutott .
Elgondolkodtató válaszokat kaptam. Volt, aki azt mondta, félti az egzisztenciáját, a családját. Volt, aki azt mondta: annyira kilátástalannak tartja a helyzetet, hogy nem adja a nevét egy nyilvánvaló politikai bukáshoz, amely megválasztott polgármesterként várna rá.
Utóbbiak fényében talán nem annyira meglepő, hogy az országosan alkotmányozó többséggel, és városunkban is abszolút hatalommal bíró Fidesz egyetlen meghatározó helyi politikusa sem vállalta el , hogy saját városa polgármesterségéért induljon. Köztük tösgyökeres pécsi családok sarjai, jól felépített, tehetséges fiatalok.
Polgármesterjelöltjük végül is egy korábban kiváló sportember lett, aki azonban Pécsett legfeljebb "ejtőernyősnek" tekinthető egy pártkifizetőhelyként működő városi cég élén.
"Ejtőernyős" a legnagyobb ellenzéki csoportosulás polgármesterjelöltje is. Korábbi pécsi szakmai pályafutása egy multicég környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontból igen csak bírálható (és már akkor bírált !) projektjéhez kapcsolódik, amelyik még hosszú ideig terhet fog jelenteni a városnak, és az erdőknek. Ennél nagyobb probléma, hogy az ő, illetve az általa vezetett "ellenzéki összefogás" célja tulajdonképpen nem más, mint hogy a bukott fideszes városvezetés helyett az azt megelőző, pontosan ugyanúgy megbukott garnitúrát és érdekköröket hozza ismét helyzetbe.
A többi ismert polgármesterjelölt vagy nagyon régen szerepelt Pécs közéletében, vagy egyáltalán nem. Tiszteletreméltó emberek, de úgy gondolom, nulláról kezdeni itt most nem lehet.
Én Pécsett születtem, életem eddigi 59 évében - eltekintve az egyetemi tanulmányok, katonaság, külföldi ösztöndíjak éveitől - itt éltem és dolgoztam az egyetemen. Biofizikus kutatói pályám azzal kezdődött, hogy 1986 április-május fordulóján döbbenten néztem egy sugárzásmérő műszert az egyetem Szigeti úti épületében. Akkor ért Pécs fölé Csernobil csóvája.
Kutatási témám a pécsi bányászok sugárterhelése volt - egy olyan korszakban, amikor a hallgatás és elhallgatás korszakát még nagyon nehéz volt megtörni. Szakmai tevékenységem és a környezetvédelem, a zöldpolitika iránti elkötelezettségem mindig szorosan összefüggött. Most is így van, hiszen azok a daganatos betegek -akiknek sugárterápiás ellátásában jelenleg klinikai fizikusként és sugárvédelmi szakemberként közreműködöm - betegségüket ilyen-olyan eséllyel korunk valamely környezeti ártalmától is kaphatták.
Pécs és a régió sorsát, fejlődését az elmúlt 30 évben nagyban meghatározták olyan környezetpolitikai ügyek , amelyek többsége újra és újra visszatér, "kísért". A Kertvárostól néhány kilométerre lévő garéi-bostai veszélyeshulladék-lerakó, a régi Uránbánya öröksége, az új uránbánya-tervek, a bodai formációba tervezett atomhulladék-lerakó, a Zengő-Tubes radarügy, az erőművi tüzifaégetés...csak a legismertebbek.
Jómagam zöld civil aktivistaként , a Pécsi Zöld Kör tagjaként, majd később országos környezetvédelmi képviseletekben is tevékenykedtem szűkebb és tágabb közösségi érdekeink védelmében. Nagyon fontos, hogy igazi összefogások részesei lehettem - pédául a Tubes-ügyben - amikor mi, pécsiek megmutattuk a világnak azt, hogy saját nagy ügyünkért képesek vagyunk világnézeti, politikai ellentéteinket félretéve küzdeni. Ilyesmire nagy szükség lehet a jövőben is !
2010 - től 2014-ig, illetve 2018- tól máig immár magam is politikusként , az LMP képviselőjeként tevékenykedem a pécsi közgyűlésben.
Polgármesteri programomat nemsokára közzéteszem. Addig is néhány általános megjegyzés, a teljesség igénye nélkül, amelyeket elsősorban önkormányzati képviselőként eltöltött - sajnos negatív - tapasztalataim inspiráltak, de pécsi civilként sem mondanék mást.
- Aligha csak én érzem úgy, hogy Pécset már régóta nem a polgármester és nem az önkormányzat vezeti . Nem csak azért, mert Páva Zsolt feje felett egy informális, fideszes politikusokból álló csoport hozza meg a döntéseket. Az önkormányzatok mozgástere, az önkormányzatiság lehetőségei általában drasztikusan szűkűltek 2010 óta. A városok életét alapjában meghatározó közszolgáltatások egymás után kormányzati kézbe kerülnek. Az önkormányzat széttárja a karját azzal, hogy nem illetékes a polgár fogyasztóvédelmi, érdekvédelmi ügyeiben - huzakodjon ő a névtelen postafiókok mögé bújó állami kirendeltségvezetőkkel. Engem, a pécsi önkormányzati képviselőt szabályosan kidobnak egy KLIKK-fórumról, ahol egy pécsi általános iskola ügyéről van szó - azzal, hogy nem tartozik rám. Nem sorolom tovább.. Elég nyilvánvaló , hogy ez a 2010 óta zajló kormánypolitika egyre durvább kényszerfeltételeiből adódik.
- Pécsett még azok a városfejlesztési , stratégiai tevékenységeket is "kiszervezték" a választott polgármester és közgyűlés elől és alól, amelyek rá tartoznának. A városba érkező állami és európai úniós fejlesztési pénzeket informális "városi cégek" és testületek pályázzák meg, tulajdonképpen mindent, amit érnek. A megpályázott összegekre (amelyek persze óriásiak) mint valós forrásokra hivatkoznak , hamis ígérgetésekkel megtévesztve a pécsieket. A megnyert - természetesen jóval kisebb - pályázati pénzek jelentős része "visszaosztásra" kerül a "városi cégen" keresztül, a projekt kivitelezését pedig jórészt Pécsen kívüli cég, szervezet végzi . A közgyűlés csak a "szavazógép" szerepét játssza: a megvalósult fejlesztés sokszor nem az, nem olyan lesz, nem úgy valósul meg, stb, ahogyan az a városnak kellene. Az intézményesített korrupciónak ez a rendszere viszont "pécsi", a miénk ..Ezzel nekünk kell leszámolni.
Városunk csak akkor lendülhet túl a holtponton, ha az új polgármester és képviselőtestület - akár súlyos konfliktusokat felvállalva - szembenéz ezekkel a problémákkal, és megküzd velük ..
Szerezzük vissza a városunkat ! Csak együtt sikerülhet !
dr. Kóbor József"
hírek innen, onnan
Ekkor jön az óriási fordulat, a hőkupola így vonul vissza, ami utána következik, arra rengetegen várnak
Állítsa be a Nap Hírét elsődleges forrásként a Google-ben!› Az elmúlt napok a folyamatosan erősödő nappali felmelegedésről szóltak,...
Trump megüzente, hogy teljesen elpusztítják Iránt, ha nem állnak le, erre az irániak újabb támadásokat indítottak
Az amerikai elnök azzal fenyegetőzött, hogy Irán nem fog többé létezni, ha az USA további katonai erőt alkalmaz. Az iráni Iszlám...
Magyar Péter a Pilisből posztolt, többen a lépcsőn ültek
Csoportképen a kormány tagjai a pilisszentkereszti kihelyezett ülésen.
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
A makói földeken dolgozók küzdelme a nyári hőhullámokkal szemben ritkán kerül a figyelem középpontjába. Most képekben és...
Június 28-án megtörik az átok: erre a 4 kínai csillagjegyre végre rámosolyog a szerencse
Vége a nehéz időknek: 4 kínai csillagjegy számára június 28-ával eljön a megváltás.
Pokoli vasárnap a Balatonnál: A kidőlt fa miatt teljesen összeomlott a déli parti vasútvonal
Nem elég ez a pokoli meleg, még ez is...
Európa 5 legszebb tóparti városa, ami simán veri a tengerpartokat
Nem csak a tengerpartok tudnak lélegzetelállító panorámát és nyári hangulatot kínálni: Európa tóparti városai sokszor még...
Megszólaltak a szakemberek, ez vár ránk nyáron a védett üzemanyagárak kivezetése után
A felelős miniszter bármikor visszaállíthatja a hatósági árakat.
Autó hajtott a tömegbe, meglepő döntést hozott a rendőrség
Gyalogosok közé hajtott egy autó szombaton Londonban, a támadásban öten megsérültek. A szomáliai születésű, brit állampolgárságú...
Tartós látásvesztés Ozempic bevétele után: ez volt egy háromgyermekes anya váratlan szövődménye
Az Ozempic miatt veszítette el a látása felét a háromgyermekes édesanya. A mellékhatás figyelmeztetés nélkül jelentkezett, és örökre...
Véres harcok a fronton: az oroszok elfoglaltak egy települést, Ukrajna mélyen az ellenséges területen vágott vissza
Az orosz-ukrán háborúban tovább fokozódnak a kölcsönös légicsapások, az orosz erők ukrán energetikai létesítményeket vesznek célba,...
Átlépte az 1400-at a venezuelai földrengések halálos áldozatainak száma, több mint 50 ezren eltűntek
A legfrissebb jelentések 3238 sebesültről szólnak. Szerda óta több mint 300 utórengésről számoltak be.
Sport
Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban
Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.
Gyászol a magyar foci: Elhunyt az ETO válogatott legendája
Hosszan tartó betegség után életének 76. éveben elhunyt Pénzes Mihály, a Rába ETO egyszeres magyar válogatott, utánpótlás Európa-bajnok játékosa.
Portugália újabb kudarcával ugrott a világbajnokság legjobban várt negyeddöntője
Kolumbia összességében még közelebb is járt a győzelemhez, jobban megérdemelte a csoportelsőséget.
Ez a világbajnokság egy katasztrófa – Kifakadt az irániak csapatkapitánya
Nem szerepel rosszul a foci-vb-n az iráni válogatott, története során először az egyenes kieséses szakaszba is eljuthat. A csapat megis csalódott.
Átigazolás: Julián Álvarez „ámokfutása” még az FC Barcelona szurkolót is meglepte
Az Atlético Madrid csatára szóba sem áll más csapatokkal. A katalánokhoz akar igazolni.
Olyat láttunk a horvát–ghánai meccsen, amit futballpályán még soha – ez is kevés volt
A horvátoknak sikerült elnapolniuk a legenda visszavonulását.
Megszakad a szív: Gyászol Gakpo és párja, Messit eldugják a következő meccsen - napi vb-körkép és átigazolási hírek
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Mikel Arteta mindenáron megszerezné az FC Barcelona 60 millió eurós sztárját
Akcióban az Arsenal.
14 éves minden idők egyik legemlékezetesebb gólöröme
14 évvel ezelőtt duplázott Mario Balotelli a Németország elleni Eb-meccsen. 13 éve annak, hogy megszületett az egyik legismertebb gólöröm és a fotó, amely évekig volt az internet egyik kedvenc mémforrása.
Megveszi a Chelsea a francia válogatott 55 millió eurós vb-csillagát
A világbajnokság után újabb igazolást jelent be a Chelsea: francia sajtóértesülések szerint a londoni klub megállapodott Maxence Lacroix megszerzéséről, akiért 55 millió eurót fizet a Crystal Palace-nak. Olvastad?
BL-győztes ex-Barcelona játékost igazolt a Loki - hivatalos
A Barcelona színeiben még a Bajnokok Ligája csoportkörében is lehetőséghez jutott a 31 esztendős spanyol középpályás.
NB I-es felkészülés: Fordulatos meccsen győzelemmel debütált az új edző a Honvéd kispadján - videó
A Kispest-Honvéd FC 2-1-re legyőzte a Kisvárdát első nyári felkészülési mérkőzésén a Bozsik Arénában.
Bulvár
Orbán elüldözte, Magyar Péter visszaengedi, most visszaszivároghat Budapestre a CEU, újra fellángol az oktatási botrány
Orbán Viktor kormánya évekkel ezelőtt kiszorította Magyarországról a CEU-t, most azonban minden jel arra utal, hogy az egyetem ismét megjelenhet Budapesten. Új fejezet kezdődhet az egyik legismertebb politikai csatároz
„Elkezd lopikálni” – Hadházy Ákos levezette, miért lesz katasztrófa a 12 éves képviselői mandátumkorlát
Hadházy Ákos szerint a képviselők az utolsó ciklusukban akár lopni is elkezdhetnek, ha biztosan tudják, hogy nem indulhatnak újra. A volt képviselő úgy látja, a számonkérhetőség hiánya miatt a politikusok a pártf
Dráma a Fidesz körül, Lázár János áll elébe az elszámoltatásnak, nem fél Magyar Péter és a Tisza Tisztítótűz programjától
Dráma a Fidesz körül: Lázár János nyíltan reagált Magyar Péter terveire, és kijelentette, hogy nem tart a Tisza által meghirdetett Tisztítótűz programtól vagy az esetleges elszámoltatástól.
Mi az a syntribation? A kéz nélküli önkielégítési technika, amelyről egyre többet beszélnek
Bár a syntribation csak az utóbbi években kapott nevet, maga a technika egyáltalán nem új. Egyre többen beszélnek róla nyíltan, a szakértők szerint pedig természetes formája lehet az önkielégítésnek.
Huth Gergely: Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni
A Pesti Srácok felelős szerkesztője a Facebookon fenyegetőzött tömeges megmozdulással. A bejegyzést azután tette közzé, hogy felmerült Orbán Viktor gyanúsítotti kihallgatása az aranykonvoj-ügyben.
3 csillagjegy, akinek június utolsó hete óriási csodát tartogat
Június utolsó hete három csillagjegy számára különösen izgalmas fordulatokat tartogathat. Egy váratlan lehetőség, jó hír vagy fontos találkozás új irányt adhat a következő időszaknak.
Drámai felfordulás a Tisza kormánynál, 83 vezető repült, az MTVA élén is azonnali váltás, Magyar Péter már a kormányülésről jelentkezett
Egymást érik a döntések a Tisza-kormány kihelyezett ülésén, tömeges vezetőcserék, az MTVA átalakítása és látványos politikai bejelentések borzolják a kedélyeket.
Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban
Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.
Eljárást indított a rendőrség azokkal a fiatalokkal szemben, akik szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába
Számos zászlódobálós eset történt a héten.
„Kórházba kerültem és senki nem keresett.” Mi az a szerencsétlenség, aminek utólag örülsz?
Az alábbi helyzetekre mondják, hogy egy átokba csomagolt áldás volt.
Hűtési díjat számoltak fel az üdítők után, erre jött a konkurencia, és bevezették a hűtési kedvezményt
A ceglédi Mákvirág Bisztro tulajdonosai gondoltak egyet, és a kánikulában nem többet, hanem kevesebbet kérnek a hűtött italokért.
Azonnali bejelentést tett szombaton Ruszin-Szendi Romulusz az újdörögdi gránátbaleset ügyében
Belső vizsgálatot kezdeményez a honvédelmi miniszter az újdörögdi kézigránát-baleset ügyében.

- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


