Ezt olvasta már?


Egy modern alternatív dohányzási mód – ismerd meg a dohányhevítőket!

A cigarettázás és a nikotin fogyasztásának egyéb módjai már évszázadok óta léteznek, de a közelmúlt technológiai fejlesztései – mint amilyenek például a hevített dohánytermékek és az e-cigaretta – egy kicsivel jobb lehetőséget kínálnak azoknak, akik nem hajlandók felhagyni ezzel az igen káros szokással.

 

 

Hogy ezek valóban jobbak-e, az még további tanulmányozásra szorul, de minden bizonnyal kevésbé káros alternatívák, mint a hagyományos cigaretta.

 

Dohányhevítő kontra hagyományos cigaretta: nincs égés, nincs füst

 

A dohányhevítők pontosan azt teszik, amit a nevük is sugall: elégetés helyett csak melegítik a dohányt, ami talán a legnagyobb különbséget jelenti köztük és a cigaretta között.

 

Ezáltal pedig az általuk termelt aeroszol is jóval kevesebb káros vegyi anyagot tartalmaz majd, mint a hagyományos cigarettafüst.

 

Némelyik közülük elektronikus, és a pontos hőmérséklet, amelyre a dohányt hevítik, termékenként változik. A lényeg az, hogy elkerüljék az olyan magas hőfokot, amelyen a dohány eléghet.

 

Mennyi a nikotintartalma a hozzájuk tartozó hevítőrudaknak?

 

A hevítőrudak ún. nikotionsó formájában tartalmazzák magát a nikotint, ami jóval gyengébbnek számít, mint a hagyományos cigaretták esetében.

Ez az említett nikotinsó-tartalom kb. 1,5-2%-ot tesz ki. Dohány viszont egyáltalán nem lelhető fel bennük, mivel tealevél alapúak. Ezért remek alternatívát szolgálhatnak a leszokóban lévő egyének számára, akik fokozatosan szeretnék csökkenteni a cigaretta okozta ártalmakat.

 

A következőkben pedig egy népszerű márka, a Genmist hevítőrúdjait és azok ízeit szeretnénk bemutatni, amelyek közül némelyik például a HerbalStick hevítőrúd webáruházban is fellelhető.

 

Classic

 

A Classic volt az első termék, amelyet 2015-ben adtak ki. Ahogy a neve is sugallja, hagyományos, klasszikus dohány íze van. Bár nem tartalmaz dohánylevelet, mégis megteremti számunkra ezt az aromát.

 

Light

 

A Light a Classic sima és könnyebb változata, ezért a kevésbé erős cigarettához szokott dohányosok és a dohányzó nők kedvence.

 

Mentol

 

Egy igazán erőteljes ízesítés. Legjobban úgy tudnánk jellemezni, hogy intenzív mentolos hűsítő érzés, halvány dohánykeverékkel kiegészítve. Ideális választás azoknak a dohányosoknak, akik egy intenzív, torokfertőtlenítő menta aromára vágynak.

 

Áfonya

 

Ez talán a Genmist egyik legnépszerűbb ízesítése – jól kiegyensúlyozott gyümölcsös, áfonyás és mentolos ízzel büszkélkedhet. Frissítő és kellemes utóízzel és erősen elhúzódó áfonya aromájával ez egy olyan íz, amelyet nem szabad kihagyni.

 

Fahéj

 

Ennek a hevítőrudnak az édes és fás ízének belélegzésével érezni lehet a fahéj egyedülálló fűszeres aromáját, amely elhozza magával az ünnepek melegét, és a boldog pillanatokra emlékeztet.

 

Kávé

 

Komplex és gazdag kávéaroma enyhe dohányíz kíséretében, amely olyan érzést kelthet bennünk, mintha éppen egy csésze forró tejeskávét kortyolgatnánk.

 

Nyugodtan elmondható tehát, hogy minden Genmist hevítőrúd ízesítése egyedi, és pontosan ezért nyeri el a legtöbb vásárló szívét.










0
0

hírek innen, onnan

Nehezen, de lett gyereked, mégis mit panaszkodsz?. – Olvasói írás az anyai bűntudatról

Olvasói írás az anyai bűntudatról, miután nehezen sikerült teherbe esni. Hogyan küzdenek meg ezzel az anyák, miközben a társadalom...

Vitézy Dávid: Augusztus 1-től újra járnak a vonatok Komló és Dombóvár között

A közlekedési és beruházási miniszter azt is bejelentette, hogy szeptember 1-től pedig Miskolc és Tiszaújváros között indul újra a...

Visszafordíthatatlan folyamat indult el: teljesen átalakulhat Magyarország, veszélyben a nyugdíjrendszer is?

Hogyan alakulhat át a világ demográfiai térképe a következő negyedszázadban? És mi várható Magyarországon? Mutatjuk!

Repülőgép csapódott egy pekingi felhőkarcolóba

Egyelőre nem ismert a károk mértéke, mint ahogy azt sem, vannak-e sérültek.

Megdöbbentő videó: kisrepülő csapódott Peking legmagasabb tornyába

Egy kisrepülőgép csapódott a pekingi Citic Towerbe, a hatóságok pedig azonnal lezárták a környéket és megkezdték a torony...

Antonelli a második szabadedzésen is a leggyorsabb volt Ausztriában

A világbajnoki pontversenyt vezető pilóta mögött a McLaren párosa, az ausztrál Oscar Piastri és a címvédő brit Lando Norris következett...

Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban

Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai.

NB I-es felkészülés: Az MTK nyári szerzeménye megszórta a Kazincbarcikát

A DVTK-tól leigazolt támadó, Jurek Gábor négy gólt szerzett az NB II-be kiesett Kazincbarcika ellen.

Nemcsak az új médiaszabályozás, hanem a médiapiac is ezer sebből vérzik

Lapok, szerkesztőségek szűnnek meg, újságírók tucatjai kerülnek az utcára.

Olcsóbb lakásbiztosításokat ígért Trump kormánya, horrorisztikus káresetek sülhetnek ki belőle

Egy nemrég életbe lépett amerikai szövetségi szabály miatt a háztetők cseréjének költsége egyre inkább a háztulajdonosokra hárul –...

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n

Két rangadót is rendeznek a futball-vb-n. Mutatjuk a napi programot.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Háromévesen már olvasott, végigröhögte az anyja temetését, sosem akart gyereket, és Guinness-rekordja is van – Ricky Gervais 65 éves

13 éves volt, amikor az anyja közölte vele, hogy a fogantatása baleset volt. Ő elnevette magát ezen, és rájött, hogy az őszinteség és a pimaszság vicces. Azóta is sokakat sért vérig a poénjaival.

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról

Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek

0