A pécsi Bódog Tamás a futballmorált kritizálja
A DVTK-tól elküldött és a klubtulajdonos, Leisztinger Tamás által a szurkolói találkozón kritizált szakember, Bódog Tamás elegánsan visszavág, elismerve saját hibáit, ugyanakkor kiáll az elvei mellett, és elmondja, a magyar futballban honos morállal lehetetlen előrébb vinni a sportágat.
– Pihen?
– Volt egy kis idő végre a családomra – mondta Bódog Tamás. – Miután elköszöntem a Diósgyőrtől, visszajöttem Németországba, ahol élünk, de a futballtól itt sem szakadtam el. Voltam a korábbi csapataim edzésén, láttam Bundesliga-meccseket, s jutott egy hetünk rövid nyaralásra. Ezen a héten Koppenhágában jártam, ahol korábbi csapatom, a Bröndby meccsét néztem meg.
– Milyen érzésekkel gondol vissza a Diósgyőrre?
– Hálás vagyok a klubnak, amiért lehetőséget adott, hogy kipróbáljam magam vezetőedzőként. Az első pillanattól kezdve nagy lelkesedéssel, teljes szívvel próbáltam a tőlem telhető legjobb teljesítménnyel segíteni a csapatot. Sok értékes embert ismertem meg, és különleges volt érezni a szurkolók támogatását.
– Korábban is kerestük, de nem akart megszólalni. Most mégis kötélnek állt.
– Barátsággal jöttem el a klubtól, és kellett némi idő, hogy leülepedjenek a történtek. Ugyanakkor megjelentek olyan hírek, amelyek azt sugallják, hogy mindenért én vagyok a hibás, s mert néhány tény nyilvánvalóan nem igaz, úgy éreztem, reagálnom kell.
– Mire gondol?
– Nem is tudom, hol kezdjem… Amikor eljöttem, még azt olvastam, hogy a szolgálati autók játékosoktól való elvétele az én ötletem volt. Azóta kiderült: hazugság, hogy az enyém volt, hiszen elleneztem. Néhány napja pedig a közösségi oldalon olvastam, hogy a tulajdonos, Leisztinger Tamás találkozott néhány szurkolóval.
– Az ott elhangzottakból lapunk szerdai számában is idéztünk.
– Habár én messze vagyok Magyarországtól, de ma már mindenkihez eljutnak az információk. Tényleg mindenért én voltam a hibás? Elismerem, hibáztam, talán néhány dolgot másként csinálnék, de… Erről a bizonyos szűk körű szurkolói találkozóról hozzám az jutott el, a tulajdonos sajnálja, hogy telefonon mondtak fel nekem, továbbá elismerte, hogy teljesen magamra hagytak a szakmai igazgatói teendők ellátásában, annak ellenére, hogy többször jeleztem, túl sok feladat hárul rám, amelyet egyedül képtelen leszek megfelelő minőségben elvégezni. Kicsit furcsa, hogy a tulajdonos ez ügyben tett kijelentései aztán kimaradtak a beszámolóból.
– Ami a tulajdonos és a szurkolók találkozóján elhangzottakat illeti: a kívülállókat talán az döbbentette meg a leginkább, mi folyik a háttérben az átigazolási díjak és a fizetések kapcsán. A tulajdonos amondó, tisztában van azzal, hogy eltűnnek a pénzek. Mit tapasztalt ezen a téren?
– Rosszulesett, amikor Leisztinger Tamás erről beszélt, nem lehet tudni ugyanis, kikre utalt és hogy pontosan mire gondolt. A jelenséggel én is találkoztam, s felhívtam a tulajdonos figyelmét arra, itt egyszerűen lehúzás folyik, becsapják őt – de ő azt válaszolta, tisztában van vele, és nem zavarja. Szerettem volna tenni ez ellen, de erre támogatás nélkül nem nagyon lehetett esélyem.
– Sarkalatos pont ez, hiszen arról hallani, hogy a Diósgyőrnek pénzügyi problémái vannak, miközben a városban jelentős fizetésekről beszélnek.
– Pénzügyi problémákkal nem találkoztam. Azt tudom, amit én tapasztaltam és amit a tulajdonos nekem mondott. Amikor megegyeztünk, úgy fogalmazott, nem elégedett az öltözői morállal, kiábrándult a léhűtő játékosokból, a futballisták túl sokat keresnek, és nagyon keveset tesznek a pénzükért. A pénzügyi szisztémán mindenképpen változtatni akartam, elküldtem a csapatból olyan magas fizetésű futballistákat, akik csak perememberek lehettek volna. Az egész fizetési struktúrát át akartam alakítani, hogy a bérezést a teljesítménytől tegyük függővé. Aki játszik, többet keressen annál, aki a cserepadon ül, vagy még ott sem, a győzelemért járó prémium legyen magas, ne pedig a fix juttatás – én ugyanis ebben a világban éltem hosszú évekig, nekem ez a normális.
– Hát igen, ez a normális…
– Nekem egy fillért se adjon senki azért, mert átigazoltunk valakit. Nem akartam részt venni a lenyúlásban, de az, ahogyan a tulajdonos fogalmazott, becsületsértéssel ér fel. Nevezze meg, aki szerinte így dolgozik!
– Azért az roppant furcsa, hogy a tulajdonos tisztában van ezzel a helyzettel.
– Ne legyen félreértés, minden tiszteletem az övé, mert rengeteg pénzt tett a sajátjából a diósgyőri futballba. Ettől még úgy gondolom, néhány folyamat nem úgy alakult, ahogy azt nekem megígérték. Amikor tavaly tavasszal odakerültem, azt mondták, maradjunk bent, akkor lesz lehetőség előrelépésre, pénz erősítésre, fejlődésre. Már az ősszel látni lehetett, hogy ez nem így történt, csak olyan játékosokat tudtunk szerződtetni, akik nem kerültek pénzbe, vagy annak a helyére jöhetett valaki, akit elküldtünk. Tárgyaltunk több poszton is bevethető minőségi játékosokkal, de ha pénzbe kerültek, félbeszakadtak a megbeszélések. Nem tudtunk Diósgyőrbe vinni olyan futballistákat, akiket szerettünk volna. Megígérték azt is, hogy az átigazolási díjért értékesített játékosokból befolyó pénzt visszaforgatják a csapatba, de ez sem történt meg.
– A szurkolói találkozón Leisztinger Tamás úgy fogalmazott, ön mentálisan és fizikailag taccsra tette a csapatot. Mit szólt ehhez?
– Ami leginkább lelkileg megviselte a játékosokat, az a céges autók elvétele és a fizetésekből történő levonás volt. Éppen ezért nem túl sportszerű, hogy utólag ennek a felelősségét is rám akarják hárítani, holott ezzel a döntéssel nem értettem egyet. Azt mondtam, nem ez a megoldás a problémákra. Tudom, hogy kemény voltam, de következetes, és a játékosokkal mindig őszinte. Rendet és fegyelmet tartottam az öltözőben. Ha valakinek nem voltam elégedett a munkájával, a teljesítményével, azt szemtől szembe elmondtam neki, ám azt is, min kell változtatnia, miben kell javulnia, hogy újra lehetőséget kapjon. Az erőnlét? Ugyanazzal a módszerrel és ugyanannak az edzőnek a terve alapján dolgozott a csapat tavaly tavasszal is, amikor elkerültük a kiesést. Christof Elser dolgozott a Hoffenheimnél, Lipcsében, Salzburgban, elismert szakember – az ő módszere egy évvel ezelőtt jó volt, fél éve jó volt, most már alkalmatlan? Ezenkívül két, a szakterületén kiemelkedő szaktekintélyű orvos vizsgálta, mérte folyamatosan a játékosokat. Tőlük az a visszajelzés érkezett, hogy soha ilyen jó erőállapotban nem voltak a labdarúgók – akkor most melyik állítás az igaz? Ráadásul azt olvastam, Debrecenben jó tempóban futballozott a csapat, pedig az első perctől emberhátrányban játszott, a Paks ellen ugyancsak létszámhátrányban volt a DVTK, több mint egy félidőt játszott tíz emberrel, mégis győzött. Ez azért aligha megy jó kondíció nélkül. Az orvosi mérések összes adata és a két mérkőzés e tekintetben megcáfolja a tulajdonost.
– Miben hibázott ön?
– Mindig őszintén elmondtam a véleményemet mindenről, ami sokaknak nem tetszett. Lehet, hogy ebben hibáztam. A játékosokat időnként ki kell billenteni a komfortzónájukból, hogy megerősödjenek, jobbak legyenek, de ezt nem mindenki fogadta el. A szakmai igazgatói pozíció túlságosan sok energiát felemésztett, és hiába kértem ezen a téren segítséget, magamra maradtam. Az is igaz, hogy nagyon sokat tanultam ebből az időszakból. Bízom benne, hogy jobb edző lettem a Diósgyőrben eltöltött egy év alatt.
Forrás: nso.hu
hírek innen, onnan
Nem államosítják a Diószegi Sámuel utcai bérházakat
Udvarhelyi Tessza alpolgármester szerint most véget ér az önkormányzat két évig tartó rángatása, s végre tiszta helyzetet lehet teremteni.
Vízkorlátozást vezettek be több Pest megyei településen
Mindenki vigyázzon, bődült hőség lesz.
Termékvisszahívás mérgezésveszély miatt. Ezt keresd a csomagoláson
Több lenmagból készült terméknél is problémát találtak, ezért a vásárlókat arra kérik, hogy ne fogyasszák el az érintett...
Azonnali belső vizsgálatot rendelt el a honvédelmi miniszter az újdörögdi kézigránát-baleset ügyében
Korábban az ügyészség azzal zárta le a nyomozást, hogy nem lehet büntetőjogi felelősséget megállapítani, a megsérült...
Vegye fel a világ leggyűlöltebb hangját. – kérik a kutatók
„Vigyázz, kész, zümm: Kezdődik a 2026-os MosquiTUNE projekt!” – így harangozza be szúnyoghang-gyűjtési programját az Ökológiai...
Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban
Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.
Történelmi hőség Európában: sorra törlik a rendezvényeket a kontinensen, Párizsban betiltották az utcai alkoholfogyasztást
A párizsi rendőrség a kórházak tehermentesítése érdekében korlátozta a közterületi alkoholfogyasztást a 40 fokot is meghaladó...
Magyar felségjelzésű katonai gép visz mentőegységet Venezuelába
A szállítmány azonban nem magyar, jelenleg Hollandia használja a gépet.
Újabb, ezúttal 4,9-es erősségű földrengés rázta meg Venezuelát
A néhány nappal ezelőtti két erős földrengés következtében több mint 900-an haltak meg.
Trump 100 százalékos importvámmal fenyegeti az amerikai techóriásokat megadóztató európai országokat
Az adó olyan amerikai technológiai óriásokat érint, mint az Apple, a Google, a Meta és az Amazon.
Hőkupola: négy Pest megyei településen korlátozzák a vízhasználatot
Rekordközeli hőség miatt több Pest megyei település önkormányzata víztakarékosságra szólította fel a lakosságot. Erdőkertes, Szada,...
Alig egy héttel a Teheránnal aláírt egyezmény után az USA légiereje ismét iráni célpontokat bombázott
Az amerikai haderő Közel-Keletért is felelős irányítási törzsének közleménye szerint ez válaszcsapás volt azért, mert csütörtökön...
Sport
Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool
Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.
Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban
A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.
Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától
A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.
Szexi szurkolókban is erős a foci-vb – Itt megnézheted legcsinosabb drukkereket
Mostani összeállításunkban nem a pályán történtekre koncentrálunk.
A Duna Aréna alkalmatlan a vizes vb megrendezésére, ezért kell átalakítani az MVM Dome-ot
Egy év múlva tízezren szurkolhatnak a magyaroknak a csarnokban.
A Fradi egykori kiváló védője hazatért - magyar csapattársa is lehet
Miha Blazic, a Ferencváros egykori kiváló védője hazájában folytatja pályafutását, ahol egy magyar szélső is a csapattársa lehet.
Szenzáció a vb-n, a Zöld-foki Köztársaság veretlenül jutott tovább a csoportjából
Fernando Muslera kapitális hibája után a kétszeres győztes Uruguay kiesett.
Ferencváros: soroljuk a neveket, itt a tizenkettedik távozó?
Minden napra jut egy hír a Fradi keretéről.
60 millió euróért eladja BL-győztes sztárját a Real Madrid
Napokon belül fejlemények várhatók.
Vidi: A fociban újonc magyar üzletember is jelentkezett, de külföldi kézbe kerülhet a klub - részletek
Jó eséllyel portugál kézbe kerülhet a Videoton FC Fehérvár. Jövő szerdán döntenek az új tulajdonosról - a pályázók között szerepel egy magyar, mezőgazdaságban érdekelt vállalkozó is.
Az Arsenal nagy dobása: 70 millió eurós ajánlat a brazil szupersztárért
A Newcastle Unitedet ennek ellenére még nem sikerült meggyőzni.
Itt van Neuer válasza, az Ecuador elleni blama után gyorsan kiderült, hibásnak érzi-e magát, vagy sem
„Aki állt már futballkapuban, pontosan tudja, hogy...”
Bulvár
Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról
Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.
Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban
A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.
Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség
Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád
Jeszenszky Géza: Egy szégyen Szijjártó Péter viszonzatlan szerelmi viszonya az orosz külügyminiszterrel
Jeszenszky Géza volt külügyminiszter szerint az elmúlt 16 évben a magyar kormány politikáját nem a magyar polgárok érdekei, hanem az oroszokkal szembeni szervilizmus vezérelte. Szerinte Szijjártó Péter bemutatta, mil
Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek
Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss
A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije
A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné
Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát
Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.
Csótányok, kamuállások és tízmilliárdos kudarc – Politikai zsákmány lett az ország első számú könyvtárából
Rózsa Dávid főigazgató „és az őt körülvevő klikk” a dokumentum szerint „hozzáértés hiányában kerül minden felelősséget, képességeik, tudásuk híján a könyvtár súlyosan lemaradt nemcsak a világ, de a
Ekkor érhet véget a brutális kánikula a meteorológusok szerint: ennek sokan nem fognak örülni
Egyelőre még nem lélegezhetünk fel.
Két felnőttet és négy gyereket találtak holtan, a nagymama mérgezhette meg a családját egy amerikai kisvárosban
A New York állambeli Mechanicville-ben történt a családi tragédia, amelyet a 64 éves nagymama okozhatott. A gyanút egy kézzel írt feljegyzés is alátámasztja, amelyet a helyszínen találtak a rendőrök.
Aranykonvoj-ügy: Orbán Viktor rendelte el az akciót az ukrán pénzszállítók ügyvédje szerint, terrorizmus is lehet a vád
Dr. Horváth Lóránt az általa ismert iratok alapján beszélt a volt miniszterelnök érintettségéről a Klikk TV-nek adott interjújában. Szerinte a mesterterv egy pillanat alatt borult fel, amikor a NAV-osok nem voltak haj
Anális ujjazás: 8 szakértői technika, amellyel kellemesebb és biztonságosabb lehet az élmény
Az anális ujjazás egyre kevésbé számít tabutémának, a szakértők szerint azonban a kellemes élményhez a megfelelő felkészülés és a kommunikáció is elengedhetetlen. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat

- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


