A fiatalok és munkaadóik többsége is elégedett a Nyári diákmunka programmal
A tanulók, hallgatók több mint háromnegyede és tízből kilenc foglalkoztató értékelte kedvezően a tíz éve futó nyári diákmunka program 2022-es fordulójának tapasztalatait - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) szombaton az MTI-vel.
A Technológiai és Ipari Minisztérium felmérése szerint a diákok általános elégedettsége 4, a munkaadóké 4,7 pontot ért az ötfokú skálán. Idén mintegy 3 milliárd forintos kormányzati támogatás több mint 26 ezer fiatalt juttatott szja-mentes szünidei pénzkeresethez - írták.
A nyári diákmunka programba regisztrálók júliusban és augusztusban dolgozhattak önkormányzatoknál, a turizmus-vendéglátásban vagy a mezőgazdaságban. A helyhatóságok számára legfeljebb két hónap időtartamra teljes egészében megtérítették a legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatás után fizetett bért.
A cégeknél maximum napi 8 órás foglalkoztatást támogattak, a program a munkabér összegének háromnegyedét vállalta át - ismertették.
A munkaadóktól 6351 kérelem érkezett nyári diákmunkások alkalmazására, az igénylések 98 százaléka eredményezett szerződéskötést. A nappali tagozatos 16-25 évesek négyötöde önkormányzatoknál, hivatalsegédként talált munkaalkalmat. Több mint ötezren vállalkozásoknál enyhítették a nyári többletterhelést a mezőgazdasági és idegenforgalmi főszezonban. A program a keleti országrészben, Borsod, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vonzotta a legtöbb érdeklődőt - olvasható a közleményben. A szakminisztérium felmérése szerint a vakáció idején dolgozók 90 százaléka rendben lévőnek találta a munkakörülményeket. Közel kétharmaduk elégedett volt a jövedelmével, több mint felük jövőre is tervezi, hogy szervezett diákmunkával gyűjt majd zsebpénzt. A foglalkoztatók még lelkesebbek, a programot és hozzáállásuk, terhelhetőségük alapján a tanulókat is jelesre osztályozták. 89 százalékuk készül úgy, hogy azonos feltételekkel 2023 nyarán ismét felvesz diákmunkásokat. Hat megyében minden idei munkaadó azt jelezte, hogy jövőre újrázna. A közleményben Kutnyánszky Zsolt iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkár kifejti: "a nyári diákmunka program 2013 óta könnyíti meg tapasztalatszerzéssel a tanulók, hallgatók későbbi sikeres helytállását a munka világában. A kormány idén januártól mentesítette a 25 év alattiakat a személyi jövedelemadó megfizetése alól, több pénzt hagyva a szünidőben elhelyezkedőknél is. A tizedszerre meghirdetett program a kezdetektől már mintegy 270 ezer fiatalt segített vakációs pénzkeresethez összesen 27 milliárd forint ráfordítással. Ha önmagában ez nem lenne elég, a felmérés eredményei még inkább alátámasztják, hogy a fiatalok foglalkoztatását már diákéveik alatt érdemes ösztönözni, támogatni".
hírek innen, onnan
3 „antiszociális” szokás, ami valójában előny
Az intelligencia nemcsak azt befolyásolja, hogyan gondolkodunk, hanem azt is, hogyan kapcsolódunk másokhoz. Vagy éppen hogyan nem kapcsolódunk.
Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét
Polgármesterként a fia és közeli ismerősei tulajdonában álló cégekkel kötött szerződést, a nyomozók szerint ezzel 102 millió...
Szántó Dávid korábbi sportriporter helyettes államtitkár lett
A sportért felelős államtitkárságban fog dolgozni Kálnoki Kis Attilával.
Horvátország újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb
Újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb Horvátország: a poreci Harry's Piccolo alig három hónappal megnyitása után bekerült a világ...
Közelgő határidőkre figyelmeztet a NAV
Június-július fordulója több fontos határidőt is hoz a gépjárműadó, a globális minimumadó és az új, 3 eurós vámszabály kapcsán -...
Nagy átalakításokat jelentett be Orbán Anita a külképviseleti hálózatban
A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.
ByeAlex lemondta a szombati koncertjét: A testem jelzéseire muszáj odafigyelni
Az énekes a közösségi oldalán jelentette be, hogy a szombati, nyíregyházi fellépését nem tudja megtartani. Elárulta, hogy...
Ingyen próbálhatja ki több ezer budapesti az új MOL Bubit
A BKK megnyitotta az előregisztrációt az új generációs MOL Bubi rendszer tesztelésére. Az első körben ötezer, BudapestGO-bérlettel...
Lángokban áll egy mezőgazdasági épület Borsodban – kétezer bála és egy rakodógép ég
Komoly tűz ütött ki Borsodban, ahol nagy erőkkel oltják a lángokat.
Sokk a rajongóknak: nem bírta ByeAlex egészsége, lefújták a koncertet
Nem mindenki örült a döntésnek.
Ahol a nyest a közellenség: belenéztünk a legviccesebb magyar Facebook-csoportba
A nyest az autótulajdonosok egyik legbosszantóbb, ugyanakkor legrejtélyesebb ellensége. Egyetlen éjszaka alatt képes szétrágni a motortér...
37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita
Nagyköveteket cserél le Orbán Anita, teljesen megújul a külképviseletvezetői kar.
Sport
Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség
Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.
Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után
Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.
Még nincs vége, egymás után küldi el játékosait a Ferencváros
Alig lehet követni a keretszűkítést.
A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után
Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...
A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke
Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.
A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét
Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.
Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool
Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.
Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek
Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.
Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott
Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.
Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?
Nem kímélte a média a dél-koreai válogatottat.
Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók
A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.
Olyan átigazolás jön az Ajax és a Barcelona között, ami a magyar válogatottra is hathat
Izgalmas napok következhetnek a katalán csapatnál.
Bulvár
Felcsúszott Opitz Barbi szoknyája, kilátszott, aminek nem szabadott volna
Cserben hagyta Opitz Barbit a ruhája.
Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa
Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.
Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés
A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.
Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre
A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.
"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek
Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.
Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett
A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.
Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség
Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.
Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén
Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.
Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok
Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri
Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök
„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo
Orbán Viktor elkezdte aláírni azt, amit Magyar Péter látni sem akart
Sőt, meg is vásárolható.
Tarr Zoltán bocsánatot kért
Az előző vezetés nevében.
blogmorzsák
A pálos rend nyomában Északkelet-Magyarországon
Sudár Annamária írása a 2026. június 3. és 5. között Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen megrendezett pálos konferenciáról
Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon
És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Wizz Air-járat indult Eszékről - előnyben a Dél-Dunántúl
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Adótraffipaxok Baranyában
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Már a jelen is az elektromos buszoké
- Fotópályázat: környezetvédelem vs. környezetszennyezés
- Továbbra is várják a vért Baranyában
- Így közlekednek a távolsági buszok a hosszú hétvége alatt
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


