Ezt olvasta már?


A fiatalok és munkaadóik többsége is elégedett a Nyári diákmunka programmal

A tanulók, hallgatók több mint háromnegyede és tízből kilenc foglalkoztató értékelte kedvezően a tíz éve futó nyári diákmunka program 2022-es fordulójának tapasztalatait - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) szombaton az MTI-vel.

A Technológiai és Ipari Minisztérium felmérése szerint a diákok általános elégedettsége 4, a munkaadóké 4,7 pontot ért az ötfokú skálán. Idén mintegy 3 milliárd forintos kormányzati támogatás több mint 26 ezer fiatalt juttatott szja-mentes szünidei pénzkeresethez - írták.

A nyári diákmunka programba regisztrálók júliusban és augusztusban dolgozhattak önkormányzatoknál, a turizmus-vendéglátásban vagy a mezőgazdaságban. A helyhatóságok számára legfeljebb két hónap időtartamra teljes egészében megtérítették a legfeljebb napi 6 órás foglalkoztatás után fizetett bért.

A cégeknél maximum napi 8 órás foglalkoztatást támogattak, a program a munkabér összegének háromnegyedét vállalta át - ismertették.

A munkaadóktól 6351 kérelem érkezett nyári diákmunkások alkalmazására, az igénylések 98 százaléka eredményezett szerződéskötést. A nappali tagozatos 16-25 évesek négyötöde önkormányzatoknál, hivatalsegédként talált munkaalkalmat. Több mint ötezren vállalkozásoknál enyhítették a nyári többletterhelést a mezőgazdasági és idegenforgalmi főszezonban. A program a keleti országrészben, Borsod, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vonzotta a legtöbb érdeklődőt - olvasható a közleményben. A szakminisztérium felmérése szerint a vakáció idején dolgozók 90 százaléka rendben lévőnek találta a munkakörülményeket. Közel kétharmaduk elégedett volt a jövedelmével, több mint felük jövőre is tervezi, hogy szervezett diákmunkával gyűjt majd zsebpénzt. A foglalkoztatók még lelkesebbek, a programot és hozzáállásuk, terhelhetőségük alapján a tanulókat is jelesre osztályozták. 89 százalékuk készül úgy, hogy azonos feltételekkel 2023 nyarán ismét felvesz diákmunkásokat. Hat megyében minden idei munkaadó azt jelezte, hogy jövőre újrázna. A közleményben Kutnyánszky Zsolt iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkár kifejti: "a nyári diákmunka program 2013 óta könnyíti meg tapasztalatszerzéssel a tanulók, hallgatók későbbi sikeres helytállását a munka világában. A kormány idén januártól mentesítette a 25 év alattiakat a személyi jövedelemadó megfizetése alól, több pénzt hagyva a szünidőben elhelyezkedőknél is. A tizedszerre meghirdetett program a kezdetektől már mintegy 270 ezer fiatalt segített vakációs pénzkeresethez összesen 27 milliárd forint ráfordítással. Ha önmagában ez nem lenne elég, a felmérés eredményei még inkább alátámasztják, hogy a fiatalok foglalkoztatását már diákéveik alatt érdemes ösztönözni, támogatni".

 







0

hírek innen, onnan

3 „antiszociális” szokás, ami valójában előny

Az intelligencia nemcsak azt befolyásolja, hogyan gondolkodunk, hanem azt is, hogyan kapcsolódunk másokhoz. Vagy éppen hogyan nem kapcsolódunk.

Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét

Polgármesterként a fia és közeli ismerősei tulajdonában álló cégekkel kötött szerződést, a nyomozók szerint ezzel 102 millió...

Szántó Dávid korábbi sportriporter helyettes államtitkár lett

A sportért felelős államtitkárságban fog dolgozni Kálnoki Kis Attilával.

Horvátország újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb

Újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb Horvátország: a poreci Harry's Piccolo alig három hónappal megnyitása után bekerült a világ...

Közelgő határidőkre figyelmeztet a NAV

Június-július fordulója több fontos határidőt is hoz a gépjárműadó, a globális minimumadó és az új, 3 eurós vámszabály kapcsán -...

Nagy átalakításokat jelentett be Orbán Anita a külképviseleti hálózatban

A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.

ByeAlex lemondta a szombati koncertjét: A testem jelzéseire muszáj odafigyelni

Az énekes a közösségi oldalán jelentette be, hogy a szombati, nyíregyházi fellépését nem tudja megtartani. Elárulta, hogy...

Ingyen próbálhatja ki több ezer budapesti az új MOL Bubit

A BKK megnyitotta az előregisztrációt az új generációs MOL Bubi rendszer tesztelésére. Az első körben ötezer, BudapestGO-bérlettel...

Lángokban áll egy mezőgazdasági épület Borsodban – kétezer bála és egy rakodógép ég

Komoly tűz ütött ki Borsodban, ahol nagy erőkkel oltják a lángokat.

Ahol a nyest a közellenség: belenéztünk a legviccesebb magyar Facebook-csoportba

A nyest az autótulajdonosok egyik legbosszantóbb, ugyanakkor legrejtélyesebb ellensége. Egyetlen éjszaka alatt képes szétrágni a motortér...

37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita

Nagyköveteket cserél le Orbán Anita, teljesen megújul a külképviseletvezetői kar.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

0
0

Bulvár

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett

A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén

Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

blogmorzsák

A pálos rend nyomában Északkelet-Magyarországon

Sudár Annamária írása a 2026. június 3. és 5. között Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen megrendezett pálos konferenciáról

Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon

És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

0